S&P 500 ^GSPC 5,313.2 +0.19%
Nvidia NVDA $950.65 +2.80%
Tesla TSLA $174.50 -1.67%
Microsoft MSFT $425.00 +1.14%
Apple AAPL $191.43 +0.82%
Alphabet GOOG $178.48 +0.67%
Amazon AMZN $183.80 -0.49%
Meta META $469.71 -0.47%

Jak to wygląda w przypadku Binance? Czy to kolejny FTX?

Amerykańskie organy regulacyjne pozwały w poniedziałek Binance i jego CEO Changpeng Zhao za rzekome prowadzenie "sieci oszustw", zwiększając presję na największą na świecie giełdę kryptowalut i wysyłając $BTCUSD+3.6% na najniższy poziom od prawie trzech miesięcy.

BTCUSD

Bitcoin USD

BTCUSD
$68,678.84 $2,401.18 +3.62%
Capital Structure
Market Cap
1.3T
Enterpr. Val.
0.0
Valuation
P/E
-
P/S
-
Dividends
Yield
-
Payout
-

SEC twierdziła, że Binance sztucznie zawyżał wolumeny obrotu, przekierowywał fundusze klientów, nie ograniczał klientom z USA dostępu do swojej platformy i wprowadzał inwestorów w błąd co do kontroli nadzoru rynku.


Nie sądzę też, żeby Binance było kolejnym ftx, zgadzam się z innymi, którzy tu pisali. Ale gdyby tak było, byłoby to bardzo, bardzo mrożące dla ceny BTC

Moja opinia na temat bitcoina nie jest popularna. Nie widzę w nim wartości. Rządy go złamią i raczej stworzą swoje CBDC. W tej chwili kryptowaluty znajdują się na rynku niedźwiedzia i jeśli pojawi się więcej takich wiadomości, nie pomoże to również w przyszłym wzroście.

Nie sądzę, że będzie to drugi FTX. Trochę liczę na to, że już dawno by to wyciekło, to powinien być podobny przypadek.

Nie, Binance nie jest kolejnym FTX tylko dlatego, że jest bardzo dochodowe. Wash trading to niestety smutna rzeczywistość i nie rozumiem, dlaczego największa giełda musi to robić. Przypuszczam, że zostało to zrobione szczególnie w przypadku niepłynnych monet, w których są animatorami rynku i byli zbyt chciwi, aby pobierać niewielką opłatę za gwarantowanie za każdy shitcoin, który wymienili.

Jest bardzo prawdopodobne, że Binance dostanie niezłe ostrzeżenie, ponieważ prowadzą giełdę, na której Amerykanie mogą uprawiać hazard i nie płacić za to rządowi USA, pytanie brzmi, co udowodnią im dalej;)

Oskarżenia nie są niczym nowym, chodzi głównie o próbę oznaczenia kryptowalut jako "papierów wartościowych" - co, jak na ironię, niektórzy prawodawcy po drugiej stronie odrzucają. Chodzi głównie o komedię i walkę z kryptowalutami. A także próba ograniczenia wpływu i pozycji Binance na rynku kryptowalut.

Częściowo się zgadzam, z drugiej strony niektóre monety emitowane przez regulowane firmy w celu pozyskania kapitału są czym? Problem w tym, że SEC jest bardzo nietransparentna w tym względzie, a np. dla Coinbase bailout jest dość śmieszny, jeśli weźmie się pod uwagę, że przygotowywali się do underwritingu dość długo i są pod obserwacją wielu regulatorów, a nikt nie był w stanie powiedzieć przed wejściem, że niektóre z wymienionych coinów naruszają obecne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Cóż, masz rację, ale kilka monet, które SEC oznaczyła we wczorajszym raporcie, z pewnością tego nie spełnia,

Zawsze uważałem Binance za bezpieczniejszy wybór, ale wydaje mi się, że nie jest tak teraz, gdy depczą im po piętach.