S&P 500 ^GSPC 5,307.85 +0.01%
Tesla TSLA $178.66 +2.12%
Nvidia NVDA $935.10 -1.34%
Amazon AMZN $181.16 -1.30%
Apple AAPL $192.54 +0.79%
Microsoft MSFT $427.30 +0.46%
Alphabet GOOG $179.19 +0.41%
Meta META $467.03 -0.39%

Nawet największy byk sprzedaje już akcje $TSLA+2.1% 🥱

Cathie Wood zdecydowała się sprzedać akcje Tesli $TSLA o wartości 98+2.1% milionów dolarów+2.1% ze względu na potencjalną zmienność rynku, którą prawdopodobnie spowoduje decyzja Fed.

TSLA

Tesla

TSLA
$178.66 $3.71 +2.12%
Capital Structure
Market Cap
558.0B
Enterpr. Val.
555.4B
Valuation
P/E
44.9
P/S
5.9
Dividends
Yield
-
Payout
-

Nadal nie rozumiem, jak ktokolwiek może ją podziwiać. Okej, nadal przyjmuję fakt, że podała wysokie cele cenowe, każdy czasami tęskni. Ale żeby od razu sprzedawać akcje? Nawet jeśli Fed spowodował zmienność na rynku, to czy podstawą każdego długoterminowego inwestora nie jest unikanie krótkoterminowych trendów i wydarzeń i patrzenie w horyzoncie kilku następnych lat? Jeśli więc ufa własnym przewidywaniom, dlaczego sprzedaje?

A co z Tobą i Teslą, realizującymi zyski przed posiedzeniem Fed?


Ta Tesla to znowu rollercoaster... :)

Zobaczmy, nie śledzę zbytnio Cathie Wood i nie podążam za nią, w każdym razie dzisiaj myślę, że wszystkie dzienniki zarobią, CPI jest dobre zgodnie z raportami, a indeks już leci🚀

Długie transakcje zawsze przynoszą zyski, transakcje krótkoterminowe to spekulacje o niejasnych wynikach 🤷‍♂️

Zgoda. Czasami trzeba poczekać dłużej, ale lepsze to niż stracić go przez shorta, który wielokrotnie jest nieodwracalny.

Wczoraj właśnie kupowałem opcje kupna...

Zapraszam do pisania po czesku 😂 Jestem przeciętnym inwestorem, terminy opcje kupna i tym podobne nic dla mnie nie znaczą. Czy to jest na plusie, na minusie? 😂

Tak, przepraszam, że to dla wzrostu. Ale już go dzisiaj sprzedałem.

Cóż... ile z pozycji $TSLA+2.1% sprzedała?

Nawiasem mówiąc, sprzedała również $META-0.4% o wartości 41 milionów dolarów, a następnie część $NVDA-1.3% i innych pozycji.

Nie chcę teraz kłamać, ale myślę, że to około 10% pozycji.

Jest to więc w większości nieistotne. 🤷‍♂️

Cóż, to zarządzanie ryzykiem. Mówiąc najprościej, niezależnie od długoterminowego celu cenowego, posiadanie akcji wiąże się z ryzykiem, które można przypisać do określonej części portfela. A jeśli akcje znacznie wzrosną, proporcja ta zostanie przekroczona i jeśli nie dokonasz ponownej oceny ryzyka do niższej proporcji, część akcji musi zostać sprzedana (to samo dotyczy sytuacji, gdy akcje nie rosną, ale ryzyko jest ponownie oceniane do wyższej proporcji), a konkretnie w przypadku Tesli w Ark Invest wydaje się, że ocenili, że zarówno akcje, jak i ryzyko rosną. Sprawę komplikują różne rodzaje ryzyka i docelowe ceny dla różnych okresów, ale myślę, że taka jest zasada. To nie wyprzedaż, ale po prostu zarządzanie ryzykiem. Dlatego też akcje nie reagują spadkiem. Wręcz przeciwnie, na krzywej 12. jest to wzrost w drugiej połowie notowań.

Ark Invest utrzymuje Teslę jako inwestycję długoterminową z docelowym horyzontem 5+ lat, jak sądzę. Tak więc krótkoterminowe wahania ryzyka nie powinny mieć tak dużego wpływu na alokację w portfelu. Jeśli Ark naprawdę wierzy w długoterminowy potencjał Tesli, po co sprzedawać tylko z powodu tymczasowego wzrostu ryzyka? Sprzedaż części pozycji po gwałtownym wzroście akcji tylko zwiększa koszt portfela (opłaty transakcyjne) i zmniejsza potencjalny zwrot z inwestycji, jeśli wzrost akcji będzie kontynuowany. Czy nie lepiej trzymać akcje i cieszyć się ich wzrostem bez dodatkowych opłat?

Rebalansowanie portfela i ponowna ocena ryzyka powinny odbywać się w regularnych odstępach czasu, a nie po każdym znaczącym ruchu na jednej konkretnej akcji. Mogłoby to prowadzić do over-tradingu i słabych wyników. Co więcej, jeszcze w kwietniu (jak sądzę) akcje Tesli były kupowane.

Cóż, to prawda. Inwestorzy Ark prawdopodobnie nie mają wyboru i muszą zaakceptować fakt, że praktyki Cathi są "nieco nietypowe". Ale to nie powód, by nie ufać jej uzasadnieniu transakcji, a nie znam funduszu, który byłby bardziej przejrzysty. Jaki inny fundusz publikuje wszystkie swoje transakcje z jednodniowym opóźnieniem?

Wczoraj ustawiłem tam stop-loss. Jeśli pójdzie w górę, co myślę, że może się zdarzyć, będę szczęśliwy. Zysk jest zapewniony.

Myślę, że nadal mogę to zrozumieć. Ale żeby kierować się docelowymi cenami, a następnie sprzedawać przy najmniejszych oznakach spadku, gdy jest to zakład długoterminowy, tak naprawdę nie rozumiem Wooda.

Prawdopodobnie to tylko rebalans portfela, ale w ogóle nie pasuje to do jej narracji. 😁

Nawet nie trzymam ich na pewno 😂 Więc sprzedaż pewnej części z zyskiem rozumiem, ale wtedy nie rozumiem celów cenowych. Dlaczego nie sprzedaje na swoich wymarzonych poziomach i nie panikuje z powodu Fed?

No neasi 😀 Tyle jeśli chodzi o zaufanie pani Wood i ich cele.