S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Jeszcze niedawno wszyscy tutaj martwili się o REIT-y i rynek nieruchomości, ale jakoś ten temat ucichł. Tak czy inaczej, nadal ze spokojem trzymam akcje spółki O$-2.5%, która przy okazji ogłosiła kolejny wzrost miesięcznej dywidendy do 0,2555$ na akcję, co daje roczną kwotę 3,066$ na akcję. Jest to 121. miesięczna podwyżka dywidendy dla akcji zwykłych od debiutu na NYSE w 1994 r.!

O
$53.72 -$1.36 -2.47%
Capital Structure
Market Cap
48.0B
Enterpr. Val.
74.9B
Valuation
P/E
51.0
P/S
10.9
Dividends
Yield
5.6%
Payout
289.1%

Czy znasz lepszą spółkę pod względem stabilności i wzrostu dywidendy?


Czy ktoś sprawdził wyniki w porównaniu do SPY? Rentowność z uwzględnieniem dywidend za 1 rok, 3 lata, 5 lat, 10 lat (1,45%, 19,5%, 50%, 124%) vs. SPY z uwzględnieniem dywidend (18,55%, 50,6%, 71,8%, 223%).

Lubię REITY. Dorzuć trochę tabaki i może jabłko i gotowe👍

Ja również trzymam i jestem zadowolony. Uważam, że jest to swego rodzaju defensywa, gdy w portfelu znajdują się akcje wzrostowe, w przypadku których ryzyko jest czasami większe i nie zawsze może się udać. Nie rośnie w zawrotnym tempie, ale nawet w nie najlepszych czasach, takich jak obecne, stale wypłaca dywidendę, więc pokryje część spadku wartości dolara. Jestem pewien, że inflacja jeszcze się nie skończyła, może być jeszcze okazja do tańszego zakupu, ale nie bałbym się kupować ostrożnie już teraz.

Tak jak piszesz, nie bać się zakupów to podstawa. Wielu z nas twierdzi, że podąża za DCA, ale przy pierwszej "katastrofie" na rynkach już spekuluje, czy nie sprzedawać, czy w ogóle kupować.

Zgoda, sprzedaję tylko wtedy, gdy nie jestem już zainteresowany dalszym śledzeniem firmy itp. I nawet tam staram się przeczekać stratę i sprzedać w okolicach zera, a nie w okresie załamania. Jak dotąd trzymam 2 z moich złych inwestycji $NVAX+5.3% i $AMC+8.8% i mam nadzieję, że może przynajmniej trochę się poprawi, zmniejszy stratę, a następnie wyjdzie. Nie martwię się tak bardzo o REIT-y, tak, spadają, wysokie stopy procentowe nie są dla nich dobre, co zrozumiałe, ale kiedy gospodarka wróci do punktu, w którym Fed się obraca, będzie zielono dla REIT-ów.

Nic się nie zmieniło od czasu, gdy martwiliśmy się o REIT-y. Jedynie nastroje inwestorów. Nadal czekam na możliwość zakupu REIT i wierzę, że nadarzy się ku temu okazja.

Strategią jest więc czekanie, czekanie i czekanie. Nie ma nic przeciwko temu, ale zazwyczaj ten, kto czeka, wychodzi na pusto.

Mam tylko 20% portfela w gotówce, więc nie sądzę, że powinienem odejść z pustymi rękami. Po prostu ten konkretny REIT nie osiągnął pożądanego przeze mnie poziomu.

Te akcje to po prostu Graal. Dywidendy, stabilność i długowieczność. Mam $O-2.5% w swoim portfelu.

Ja też mam $O+0.0%, plus $MO+0.0%.

Spółki tytoniowe są dokładnie tym rodzajem akcji defensywnych, które każdy ostrożniejszy i mniej ryzykowny inwestor powinien mieć w swoim portfelu.

Cóż, nie byłbym jeszcze zbyt optymistycznie nastawiony do nieruchomości komercyjnych i REIT-ów. Czy obłożenie powierzchni komercyjnych znacznie się poprawiło? Tego nie wiem. Również obecna cena nie jest już dla mnie atrakcyjna, wciąż rosła do 55 USD, teraz byłbym ostrożny.

Osobiście nie boję się inwestować w REIT-y nawet teraz. Oczywiście dostrzegam ryzyko, ale jestem przekonany, że rynek powierzchni komercyjnych odbije się i z czasem życie wróci do normy. REIT-y są obecnie na bardzo atrakcyjnych poziomach, więc po co sprzedawać, skoro mogę pobierać dywidendę.

Cóż, to jest dokładnie ten rodzaj inwestycji, który lubię, niezawodny zysk z dywidendy rok po roku. W rzeczywistości nie wiem nawet, czy ktokolwiek ma tak długą passę, może kilka firm. Ale jeśli chodzi o stabilne i dobre akcje dywidendowe, nie mam nic przeciwko 50-letniej serii wzrostów dywidend, takich jak JNJ, PG i tym podobne.

Z pewnością jest ich więcej niż jeden, stabilne i stale rosnące dywidendy są idealne dla inwestora dywidendowego. $O ma naprawdę niesamowitą passę 121 miesięcy wzrostów, po prostu tego nie widać.

Jestem dupkiem, najpierw przeczytałem 121 lat 😂 Więc tak, jest więcej takich firm z passą około 10+ lat.