S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Przyszłość ludzkości i inwestycji? To sztuczna inteligencja - a dzięki tym akcjom możesz na niej zarobić

W naturze inwestowania leży poszukiwanie "następnej wielkiej rzeczy", firmy, technologii lub produktu, który spowoduje kolejną fundamentalną zmianę w branży - a wraz z nią nieoczekiwane zyski. Ci, którzy inwestowali np. w firmy internetowe, zanim internet w ogóle powstał, mogą się teraz cieszyć. I to jest właśnie to, co musimy teraz zrobić.

Sztuczna inteligencja znajdzie obecnie prawdopodobnie inne zastosowania niż w filmach science fiction. Miejmy nadzieję, że tak 😂

Sztuczna inteligencja - AI lub uczenie maszynowe - już wkrótce przesunie świat cyfrowy na kolejną granicę. Dzięki zastosowaniom w praktycznie każdym obszarze branży technologicznej - od smartfonów, przez robotykę, po analitykę danych - sztuczna inteligencja zmieni sposób, w jaki komunikujemy się z maszynami, aplikacjami, a może nawet ze sobą nawzajem. Możliwości w tym kierunku są nieograniczone, a ogranicza je jedynie ludzka wyobraźnia.

Dla inwestorów oznacza to, że otworzą się nowe możliwości, ponieważ firmy będą starały się wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia produktów, programowania, rozwoju sprzętu - a być może największy sektor i przypadek zastosowania sztucznej inteligencji nie został jeszcze nawet zbudowany.

Na razie jednak możemy szukać firm, które już mają swoje palce w AI, czy to we własnych dziełach, czy w swoich produktach. Zróbmy to! 😇

Systemy One Stop $OSS+6.1%

Zaczniemy od firmy One Stop Systems, dostawcy wysokowydajnych systemów obliczeniowych(HPC) wykorzystywanych w największych centrach danych i hurtowniach danych. Firma wprowadza na rynek swoje produkty przeznaczone specjalnie do zastosowań sztucznej inteligencji i oferuje przenośne, wytrzymałe serwery sztucznej inteligencji oraz pamięci masowe. Firma pozyskuje klientów z różnych branż, m.in. telekomunikacyjnej, produkcyjnej i obronnej. Systemy firmy One Stop są wykorzystywane zarówno w kompleksach serwerów montowanych w szafach rack dla wielu HPC, jak i w mniejszych serwerach dla pojedynczego HPC.

W listopadzie tego roku firma OSS wprowadziła nowy produkt do swojego rozwiązania AI Transportable. Superkomputer Rigel Edge zapewnia wyższą wydajność w kompaktowych zastosowaniach i wykorzystuje platformę HGX A100 z 4 jednostkami GPU firmy Nvidia do wykonywania obliczeń akcelerowanych przez procesory graficzne. System jest chłodzony powietrzem, a jego ogólna kompaktowość robi wrażenie.

https://www.youtube.com/shorts/53kbia-UzFs

Nowe produkty i renoma kompaktowych, przenośnych systemów AI przyczyniły się do uzyskania dobrych wyników finansowych przez OSS. W ostatnim raportowanym kwartale, 4Q21, firma osiągnęła łączne przychody w wysokości 17,8 mln USD, co stanowi wzrost o 11% w stosunku do poprzedniego roku i o 28% w stosunku do roku poprzedniego. W skali całego roku przychody w wysokości 62 mln USD były rekordowe dla firmy - i o 19% wyższe niż w 2020 r. Zysk netto na akcję w całym roku, bez uwzględnienia GAAP, wyniósł 16 centów na akcję i był dwukrotnie wyższy niż zysk netto na akcję w 2020 r. Patrząc w przyszłość, One Stop przewiduje 26% wzrost przychodów w 1Q22 w ujęciu rocznym.

Nvidia Corporation $NVDA+2.6%

Drugiego waloru, któremu się przyjrzymy, nie trzeba przedstawiać. Dzięki kapitalizacji rynkowej przekraczającej 600 mld USD i ponad 80% udziału w rynku procesorów graficznych, Nvidia jest dominującym graczem w branży gier i centrów danych. Układy GPU tej firmy cieszą się ogromnym popytem ze względu na ich moc obliczeniową, która jest w stanie zasilić systemy sztucznej inteligencji.

Nvidii z pewnością nie można tu pominąć

Firma Nvidia jest głęboko zaangażowana w firmy i aplikacje związane ze sztuczną inteligencją. Dostarcza wysokiej klasy układy z procesorami graficznymi zdolnymi do wspomagania sztucznej inteligencji firmom zajmującym się centrami danych, pojazdami autonomicznymi, inteligentnymi robotami fabrycznymi i obliczeniami w chmurze. Firma dostarcza układy do głębokiego uczenia się, które zasilają usługi w chmurze dla dużych firm, takich jak Amazon$AMZN-0.2%, Google $GOOGL+0.8%, IBM $IBM+0.1% i Microsoft $MSFT+0.7%.

Jeśli wierzysz, że sztuczna inteligencja jest przyszłością ludzkości (i że nas nie zmiecie 😂), te dwie firmy zdecydowanie warto umieścić na swojej liście obserwacyjnej 😇

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie i analizy TipRanks. Każdy inwestor musi dokonać własnej, gruntownej analizy i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet