AI! Poslední dobou nejvíce zmiňované téma v investičním světě. Během covidu jsme měli šílenou tech. rallye. Když pandemie skončila, inflace a úrokové sazby vzrostly a tech. mega rally byla uhašena.


Teď tu máme novou rally!
ChatGPT zanechal v investorech pocit bujarého veselí. A nová rallye je v plném proudu, protože se oceňují nejrůznější budoucí možnosti umělé inteligence.
Proto jsem z indexu S&P 500 vyčlenil 20 akcií, jejichž nedávná osudovost se zdá být spojena s AI. ať už více. či méně, zde jsou příklady, jak některé společnosti AI využívají:

Alphabet ($GOOG-1.3% ): Společnost Alphabet: významně investovala do AI, přičemž AI společnosti Google pohání produkty jako Google Search a Google Assistant.

Amazon.com ($AMZN+0.4% ): Amazon využívá AI ve svých doporučovacích strojích, hlasové asistentce Alexa a v provozu svých služeb AWS, jako je SageMaker pro AI a ML.

Apple ($AAPL+0.7%): používá AI ve své hlasové asistentce Siri, rozpoznávání obličeje a v prediktivních textových funkcích.

Applied Materials ($AMAT-0.5%): využívá AI pro řízení procesů a předpovídání výtěžnosti ve výrobě polovodičů.

Autodesk ($ADSK+0.1%): Autodesk: využívá umělou inteligenci ve svém softwaru pro úlohy, jako je automatizace návrhu a prediktivní náhled projektových dokumentací, určených pro projektanty/architekty.

Cisco Systems ($CSCO+0.2%): využívá AI ke zvýšení kybernetické bezpečnosti, síťových operací a k prediktivní analýze.

Salesforce.com ($CRM+0.8% ): Společnost Salesforce: využívá AI ve svém softwaru pro řízení vztahů se zákazníky.

Meta ($META+1.9% ):používá AI k moderování obsahu, cílení reklamy a vylepšování zážitků ze sociálních VR.

HP ($HPQ+0.2%) využívá AI při správě tiskových služeb a prediktivní údržbě svého hardwaru.

Společnost Intel ($INTC+1.3% ): poskytuje hardware optimalizovaný pro pracovní zátěže AI a vyvíjí technologie AI prostřednictvím své dceřiné společnosti Mobileye.

Microsoft ($MSFT+0.9%): se zabývá výrobou a distribucí umělé inteligence, např: má širokou strategii v oblasti AI, včetně své platformy Azure AI a aplikací AI v Office 365 a Dynamics 365.

Nvidia ($NVDA+2.0%): je předním poskytovatelem hardwaru GPU, který je pro výpočty AI klíčový, a vyvíjí také softwarové platformy AI.

Společnost Oracle ($ORCL+0.6%): Integruje AI do své sady cloudových aplikací a databázových služeb pro úlohy, jako je automatizace a analýza.

AMD ($AMD+0.4%): Poskytuje vysoce výkonné počítače a GPU, které jsou nedílnou součástí výpočtů AI a úloh strojového učení.

Tesla ($TSLA+0.5% ): Tesla využívá AI ve velké míře při vývoji technologie samořídících automobilů a automatizaci výroby.

Texas Instruments ($TXN-0.4%): začleňuje AI do svých polovodičových technologií, zejména do okrajových aplikací AI.

Boeing ($BA+3.0%): využívá AI v oblastech, jako je autonomní let, prediktivní údržba a výrobní procesy.

Společnost The Walt Disney Company ($DIS+0.8%) využívá AI v oblastech, jako je doporučování obsahu, animace a zlepšování zákaznické zkušenosti.

Společnost Visa ($V+0.1% ): využívá AI ke zlepšení detekce podvodů a řízení rizik, zlepšení zákaznické zkušenosti a k získávání datových poznatků ve své platební síti.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Hezky shrnuto a přidám se tu k Applákům 😂 taky si myslím, že s něčím přijdou ale později, až to bude pecka

Souhlas, taky se na to těším.

AI je a bude naprosto všude. Jen u toho Applu se pravděpodobně dočkáme více vychytávek, ti nepřišli ještě s ničím extra oproti konkurenci.

Taky čekám s čím předstoupí... každopádně to bude velký. $AAPL+0.7% není pověstný svými malými krůčky...

Pokud se jim opravdu podaří tento trh ovládnout, tak to bude pro ostatní firmy už opravdu nemožné překonat a to jakkoli

Určitě, Apple nám zase překope celý trh tím, co s AI udělají oni.

To uvidíme :)

Ano.