Na jaký sektor se primárně zaměřujete a v jakém sektoru vidíte největší potenciál???

Já se poslední dobou zaměřuji hlavně na zdravotnický sektor, jelikož zde vidím obrovský potenciál. Myslím, že zdravotnictví se pořád posouvá vpřed a do budoucna bude růst ještě více.

Když se podívám kolik lidí má nějaké zdravotní problémy a léků je potřeba čím dál tím více, nebo kolik lidí trpí obezitou myslím, že zdravotnický sektor bude využíván čím dál tím více.

Zatím mám koupené akcie jenom $CVS+0.4%, ovšem mám v plánu kupovat $PFE-5.5%. Dále se ještě rozmýšlím, zda koupit akcie $MDT+0.6% a $SYK+0.2% a čekám na lepší cenu u akcie $JNJ+1.8%.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Nejvíce rozumím tabákovému průmyslu. Následoval by asi automotive, kde ale aktuálně mám už jen jednoho zástupce. Ve zdravotnickém sektoru mám taky dost zainvestováno, ačkoliv se v něm příliš nepohybuji. Pak od každého třeba 1 kousek pro diverzifikaci, neustále se mi portfolio mění.

Jasný, chápu. Do tabákového průmyslu také poměrně dost investuji.

Kterou máš nejraději?

Snazim se to mit nejak rozumne rozdelene a kdyz jsem se posledne dival, tak to docela kopiruje rozlozeni sp500, serazeno dle velikosti: tech, telekomunikace, zdravotnictvi, finance, spotrebni zbozi, energie

Jasný, snažím se to mít podobné. Za mě je toto rozložení asi nejlepší, jelikož to portfolio pak pěkně diverzifikujete.

Tak cloud a AI jsou asi všem jasné. Dál to ale může být klidně stavebnictví, když se dívám na různé projekty a návrhy a některé méně rozvojové země, tak tam určitě potenciál pro růst bude.

Nad stavebnictvím jsem vůbec nepřemýšlel, ale děkuji za tip.

Za mě si při pohledu na S&P 500 začínám říkat, že teď táhnou primárně a hlavně technologie a vše ostatní je jen "dobíhá" :) 
Nicméně jsou všichni velcí hráči poměrně přehřátí, tak je těžký někam vstoupit... já osobně začal za poslední týdny odkládat na spořák a vyčkávám na nějakou příležitost :)

Souhlasím, také aktuálně žádné tech. akcie nekupuji a na nějaký propad tech. akcií si nechávám hotovost.

Přijde mi, že je ted určitý potenciál v cestovních ruchu a aerolinkách... jako $DAL+3.2% , $AAL+4.5% apod.

Za mě zdravotnictví, kyber bezpečnost, vesmírná turistika, zbrojařina a taky nesmí chybět AI.

Super, kyber bezpečnost je dobrý nápad. Díky za tip, určitě se na tento sektor podívám.