Obří banky v USA prošli zátěžovým testem Fedu.

Pět největších amerických bank v pátek uvedlo, že vrátí více hotovosti akcionářům poté, co prošly zátěžovými testy Fedu na začátku minulého týdne, což je ukázka síly, která posiluje propast mezi giganty v tomto odvětví a menšími regionálními rivaly.

JPMorgan Chase $JPM+0.7% , Wells Fargo $WFC+1.1% , Goldman Sachs $GS+2.0%  , Morgan Stanley $MS+2.0%  a Citigroup $C+2.3%  oznámily plány na zvýšení svých čtvrtletních dividend, přičemž zvýšení se bude pohybovat od 2 centů do 25 centů. Goldmanova byla největší a Citigroup byla nejmenší.

Mnozí také vychvalovali výsledky svých regulačních zkoušek, které Fed zveřejnil poté, co posoudil, zda 23 institucí bude schopno odolat "nasimulová" těžké globální recesi charakterizované 10% nezaměstnaností a 45% propadem akciového trhu. Banky nesměly akcionářům vracet žádnou hotovost, dokud nezískali známku „prospěl“. Bank of America $BAC+1.4% , druhá největší banka v zemi, v pátek nic neoznámila.

Akcie amerických bank skončily v červnu nejlépe za poslední měsíce. Index KBW Bank uzavřel o více než 5 % a regionální bankovní index KBW vzrostl o 3 %.

Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon, který řídí největší banku v zemi, uvedl, že testy ukázaly, že banky jsou „odolné“ a „nadále slouží jako pilíř síly finančního systému a širší ekonomiky“.

Já osobně mám v portfoliu nejvíce banky $BAC+1.4% a pak druhou $JPM+0.7%. Tyto zprávy jsou samozřejmě dobré. Je vidět, že se tento sektor už stabilizoval a není strach z dalšího krachu. Na druhou stranu, ač banky mám rád, je děsivé, že si jen tak zase mohou rozjet tiskárny a celý kolotoč se zase pojede. Navíc, když Fed vidí, že jsou banky stabilní, tak se nemusí bát opět trochu přitvrdit v navyšování úrokových sazeb. Tak uvidíme, každopádně pro držitele těchto titulů, dobrá zpráva. 😊

Z těch velkých bank mám v portfoliu $BAC+1.4%, a poto zde mám ještě jednu menší, regionální banku $NYCB+5.5%. Když jsem jí kupoval tak byla slušně dole.

hmm tak to si "trefil" dobře dole, tak přeji at udělá hezký zhodnocení. 😊

Hezky sepsáno. Já mám $C+2.3%  a těší mě navýšení dividend i když je poměrně malé . Chtěl bych menší pozici i v $JPM+0.7% ale ta je za dnešní cenu příliš vysoko.

Díkes. 😉 Jinak je to málo. Těch par centů je zanedbatelných pokud nemá člověk velkou pozici. Spíše je super že se jim tak nějak daří a už se nemusí byt člověk bankrotu, minimálně u těch velkých. Ta $BAC+1.4% už by byla fajn kdyby i na ceně začla růst. U $JPM+0.7% nemám taky nic moc nakup, kolem 136$, ale u ni bych se nebál růstu více v budoucnu, Jamie Dimon je hodně kvalitní (psal jsem o něm dříve) a i v jeho zájmu je dostat cenu výš aby dostal královské odměny.

Přesně, těch pár centů mi moc nepomůže 😂. Chtěl bych v $JPM+0.7% udělat menší pozici, uvidím na jakých cenách se to povede.