S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Recese je blízko varuje hlavní stratég Bank of America a zároveň doporučuje nakupovat tyhle 2 třídy aktiv

Hrozba ekonomické recese je čím dál tím reálnější. V pátek se k ní přiklonil i hlavní stratég jedné z největší investiční bank na světě Bank of America $BAC+1.4%. Michael Hartnett ve své zprávě vyzdvihuje 2 konkrétní třídy aktiv, které by měly v příštích několika letech svou výnosností výrazně překonat akcie i dluhopisy. 

Bank of America patří k tzv. "velké čtyřce" hlavních bank USA

BOFA varuje před recesí

Hlavní investiční stratég Bank of America $BAC+1.4% ve svém pátečním prohlášení varoval, že by americká ekonomika mohla v příštích měsících pocítit určité ekonomické šoky. Situace se podle něj zhoršuje. 

S makroekonomickým prostředím, kdy dochází ke zvyšování úrokových sazeb Fedem a snižování nákupů velkých aktiv centrální bankou by americká ekonomika mohla směřovat k recesi. 

Kryptoměny překonají dluhopisy a akcie

https://twitter.com/PeterSchiff/status/1510777643779739648?ref_src=twsrc%5Etfw

V případě, že se ekonomika vydá směrem recese, očekává se, že kryptoměny a komodity překonají tradiční koš aktiv. Jinými slovy, kryptoměny a komodity si povedou lépe, než akcie a dluhopisy, jak Hartnett nastínil.

Vzhledem k nezpomalující vysoké inflaci a vyhlídkám na to, že by tu s námi ještě pěkně dlouho zůstane, by investoři měli seriózně zvážit investici do těchto dvou tříd aktiv.

Související: 3 varovné signály, které značí brzký příchod recese 

Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj názor. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. O prohlášení Hartnetta informovala agentura Reuters. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 292 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Spíš by mě zajímalo, jestli tady reálně někdo investuje do dluhopisů 😃

co ty? @johny99 :D

Jj, moje druhý jméno je Bond 😉 ale ne, sranda 😆

Určitě se tací najdou😆

Mám třikrát více peněz v českých "protiinflačních" bondech než v akciích. Velkou část jsem dokoupil na konci minulého roku, kdy se množily zprávy o hrozícím propadu akciového trhu. Vrazil jsem do nich úplně všechny volné peníze a ještě jsem prodal nějaké akcie, hlavně s vysokým P/E. Pokud se koruna výrazně nepropadne vůči dolaru, je to dobrá investice.

Pokud nějaké akcie, tak má smysl investovat do společností navázaných na nějakou komoditu

S tím naprosto souhlasím a je to jeden ze způsobů, jak takto investovat do komodit