ExxonMobil $XOM-0.8% zajímavě vyklesala, sledujete tuto společnost?

Tato společnost, která provozuje ropné a petrochemické podniky, sídlící v Irvingu v USA. Věnuje se průzkumu, těžbě ropy a zemního plynu a výrobě elektrické energie. Celosvětově prodává paliva, maziva a chemikálie. Zažívá spíše sestup v posledním roce, může to být díky cyklyčnosti v tomto odvětví a nebo také díky nedávné akvizici?

Tato společnost je tu celkem oblíbená a tak nebudu rozepisovat více do podrobna co dělá a čísla, ty jsou beztak skvěle zde udělané díky profilům akcií Buliosu. Co mě zaujalo je nedávná zpráva o akvizaci společnosti Denbury. $DEN-0.3%

Tento krok je součástí plánu společnosti $XOM-0.8%  zlepšit její přechod na čistou energii pomocí dobře zavedené operace oxidu uhličitého. Akvizice poskytne společnosti XOM přístup k největší potrubní síti ve Spojených státech. Tato dohoda se uskuteční za 4,9 miliardy $.

XOM
$109.11 -$0.93 -0.85%

Denbury byl expertem na uhlíkový management. Skončili v konkurzu v září 2020. Hlavním předmětem podnikání je těžba ropy. Většina příjmů $DEN-0.3%  pochází z lepšího získávání ropy nebo injektáže oxidu uhličitého do vrtů za účelem těžby více ropy. Akvizice dává společnosti $XOM-0.8% ExxonMobil hotovou přepravu oxidu uhličitého, což umožňuje, aby se zachycování uhlíku stalo ziskovým podnikáním.

Akvizice se týká také uhlovodíkových operací v Denbury's Gulf Coast a Rocky Mountain. To zahrnuje prokázané zásoby více než 200 milionů barelů se současnou produkcí 47 000 barelů denně. V rámci svého nízkouhlíkového plánu se ExxonMobil zaměřuje především na zachycování a ukládání uhlíku, vodík a biopaliva. Na rozdíl od svých evropských protějšků se společnost vyhnula jakémukoli posunu k obnovitelné energii. XOM se zavázal utratit 7 miliard dolarů na své nízkouhlíkové podnikání do roku 2027.

Společnost má jistě konkurenty na trhu, jako například $LNG-2.1% či známé $CVX-0.2% nebo $OXY+0.1%. Na druhou stranu mají i hezkou dividendu docela a zároveň díky jejich vyklesané ceně by mohl být i prostor pro růst akcie. Přidal jsem si Akcii k sledování společně i s Chevron a zvažuji nákup. Vedle $OXY+0.1% by toto byla moje druhá společnost v portfoliu. Tak mě zajímají názory Vaše? Jak na společnost ta případně koho máte vše v tomto sektoru? 😊
Díky za tipy,o společnostech moc nevím, ale až bude chvíle kouknu

Na tento sektor se moc nezaměřuji, ovšem díky za tipy. $XOM-0.8% a $CVX-0.2% vypadají zajímavě. 
Jinak je to pěkné sepsaný status/článek a děkuju za nové užitečné informace.

V rychlosti jsem si to hodil do tabulek, podíval se na čísla a grafy, porovnal konkurenci a $XOM-0.8% by musel ještě klesnout, abych se o něj začal zajímat.

Proti společnosti nic nemám, jen mi nesedí cenou vzhledem k tomu, jak se jim dařilo profitovat z vyšších cen.

Řekl bych, že výběrem $OXY+0.1%, $CVX-0.2%, nebo $XOM-0.8% se nic nezkazí. Teď jen vybrat toho nejlepšího. Já zatím mám jen OXY, ale zbylé 2 taktéž sleduji a možná přidám.

Partner

PS: Ještě dodám, z dlouhodobého hlediska je stále cena výš a nákup bych zvažoval až pod 100$ určitě, ale už se tam blížíme.

Timeline Tracker Overview