Investoři, jak vnímáte firmy $MC.PA a $CDI.PA? Přijdou mi jako skvělou investicí, avšak cenovka je poměrně vysoko, luxusní značky ať už oblečení, alkoholu apod. tady s námi budou napořád a mít zákazníky z 1% nejbohatších lidí na světě má taky své benefity. Jak se na tyto akcie koukáte vy? Vlastníte?

MC.PA
€699.00 €0.30 +0.04%
1 Day
5 Days
-7.34%
1 Month
-11.41%
6 Months
-11.27%
1 Year
+12.89%
YTD
+4.32%
5 Years
+154.83%
Max.
+715.43%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Byznys je to skvělý a rád bych zařadil akcie $MC.PA do svého portfolia, ovšem akcie je aktuálně drahá. Tedy budu čekat na nějaký propad.

To máme úplně stejně, ale v portfoliu by se mi velmi líbila :)

Za mě je tohle super investice ale mám k tomu dvě "ale":

1) jedna akcie za 864$ je pro mě poměrně raketa... líbil by se mi split třeba 1:4
2) nelíbí se mi, že je to téměr na ATH... z takových nákupů mám vždy špatný pocit a většinou jsem na to doplatil :)

Taky, jedině pak nakupovat přes brokera co nabízí zlomkové akcie

Yes... jen k němu musím ještě přejít :)

Sory nedaří se mi dat funkční odkaz, zkuste to přez vyhledávač 😁

No on to není luxus pro nejbohatší, to by byl trh dost omezený, ale status branding střední třídy. Té přibývá hlavně v Číně a začne se zřejmě se začne rozvíjet i Indie. Proto ta cena akcií. No a že je neděle tak něco pro pobavení.

https://www.google.com/search?q=paroubek+kdo+z+v%C3%A1s+to+m%C3%A1&oq=paroubek+kdo+z+v%C3%A1s+t&aqs=chrome.0.0i512j69i57j0i22i30.10463j0j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:839f927b

Není na tom Indie podobně jako Turecko apod? Že místní lidé stejně budou nakupovat ty lacné fejky?

Blízko ATH bych si to obecně nekupoval. Je pravda, že podobný typ stocků bude "drahý" téměř vždy. Na druhou stranu jsou v byznysu trendů a když nějaký nechytí nebo najmou špatného kreativního ředitele tak cena může spadnout a vytvořit okénko pro nákup. 

Firmy prodávající luxusní zboží dělají svůj růst primárně v ekonomikách, které rychle bohatnou (JV Asie, Middle East, možná se časem přidá Indie...) tak je tam vždycky riziko zpomalení. Může nastat i nějaká černá labuť typu konfliktu USAxČína a globální brandy v Číně potká podobný osud jako v Rusku...

Asi bych se tady nekoukal úplně na nejběžnější metriky typu P/E, ale hodnotil si to podle schopnosti generovat/růst FCF a jelikož platí divi tak dává smysl si to ocenit i skrze DDM.

"Na druhou stranu jsou v byznysu trendů a když nějaký nechytí nebo najmou špatného kreativního ředitele tak cena může spadnout a vytvořit okénko pro nákup."

Narážíte na někoho konkrétního?;)

https://www.lvmh.com/news-documents/news/louis-vuitton-appoints-pharrell-williams-as-its-new-mens-creative-director/

Nenarážím, myslel jsem to obecně. Ani jsem nevěděl, že zrovna angažovali Pharrella :) A to si myslím, že není úplně blbej pick.

Levné to není, ale to je kvalita málokdy;) Zatím tam mám jen malou pozici a čekám jaké budou výsledky.

Také bych chtěl pozici vytvořit, nakupuješ i za současné cenovky v případě dobrých výsledků?

Jsem hlavne zvedavy jak si povedou v Cine. Uz takhle tam maji velky podil prodeju a minule ten rust byl tahnuty hlavne uvolnenim zdejsich covidovych opatreni. Klesa jim tam rust HDP, pokud i presto vysledky budou dobre, tak bych mozna neco malo vzal, ale na vetsi nakupy bych rad videl ceny tak -10%.

Za značku si v tuhle chvíli připlatí jak zákazníci, tak investoři. Za mě je cena přehnaně vysoko.

Rozumím.