S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Rádi bychom upozornili veřejnost na rostoucí počet podvodných praktik zaměřených na lákání peněz od investorů prostřednictvím falešných společností, které se vydávají za zástupce #BCPP. Tento alarmující trend vyžaduje zvýšenou opatrnost a obezřetnost od potenciálních investorů.

Podvodné společnosti se snaží nalákat občany a investory na nabídku fiktivních investičních příležitostí. Podvodníci prostřednictvím sociální sítí, emailů, SMS či WhatsApp lákají investory k převodu finančních prostředků a slibují zisky a vysoké výnosy. Tyto podvodné praktiky představují vážné finanční riziko.

Tato forma podvodů je extrémně znepokojující, neboť se tito podvodníci vydávají za zástupce BCPP (resp. trhu PX Start) a zneužívají důvěryhodnosti a reputace naší společnosti.

Burza je pouze organizátorem trhu, obchody konečným klientům přímo nezprostředkovává a nikdy nikoho nekontaktuje. Obchodování na BCPP probíhá pouze prostřednictvím tzv. členů burzy, jimiž jsou zejména velké banky a obchodníci s cennými papíry. BCPP vyzývá veřejnost, aby projevovala zvýšenou opatrnost a dodržovala následující opatření:

1. Důkladně prověřujte společnosti: Ověřte si, zda jde o licencovaného obchodníka s cennými papíry. Ujistěte, že společnost disponuje potřebnými oprávněními a licencemi k provozování investičních služeb. Komunikujte pouze se subjekty, které jsou regulovány a registrovány u České národní banky. Jejich seznam naleznete na stránkách ČNB

2. Ostražitost při komunikaci: Podvodníci často využívají nevyžádaných e-mailů, telefonních hovorů nebo sociálních médií ke kontaktování potenciálních obětí.

3. Finanční rady od profesionálů: Pokud se rozhodnete investovat, vyhledejte kvalifikovaného finančního poradce, který vám poskytne odbornou a nezávislou radu.

4. Nahlášení podezřelých aktivit: Pokud narazíte na podezřelou činnost, podejte oznámení na regulátora kapitálového trhu (Česká národní banka), abyste pomohli předcházet podvodům a chránili ostatní investory.

Za případné sdílení této zprávy děkujeme.


Na druhou stranu nezlobte se na mě, ale jestli někdo opravdu skáče na podvody typu tento,

https://imgur.com/a/OLwnZ6k

tak si o ty peníze přijít zaslouží. A o svéprávnost pro jistotu taky.

😁 To už je slušný yield.

Rovnou jste mohli připsat i podvodné praktity Stanjury a spol. a přihlížení ze strany BCPP. Manipulace s ČEZem je pražský burze a ČNB evidentně ukradená.

Přitom je úplně jasné, že stát na vykoupení nemá peníze (za cenu 1200,-/kus by to bylo 195 mld. Kč.). Politická garnitura a kamarádi si tak jen přihřívají polívčičku.

Influenceři hledají další zdroje příjmů 😂