Společnost Tyson Foods ($TSN+3.3%) chce prodat svůj čínský drůbežářský byznys

Americká společnost Tyson Foods, která se zabývá zpracováním masa a výrobou mražených potravin, plánuje prodat svůj čínský drůbežářský byznys. Informovala o tom agentury Reuters.

$TSN+3.3% má v Číně čtyři výzkumné a vývojové centra, několik zpracovatelských závodů a desítky chovatelských farem. V zemi působí v celém odvětví drůbeže, od chovu a porážení až po zpracování a distribuci, a to již od roku 2001.

V červnu společnost zahájila provoz nového závodu na zpracování mražených a tepelně opracovaných potravin ve městě Xiaogan v centrální Číně. V témže měsíci také otevřela továrnu na zpracované potraviny, jako je vařené kuře a předpřipravená čínská kuchyně, ve městě Nantong na východě Číny.

Důvody, proč $TSN+3.3%  chce prodat svůj čínský drůbežářský byznys, nejsou známé. Podle analytiků by to mohlo být způsobeno faktory, jako jsou klesající poptávka po drůbeži v Číně v důsledku pandemie COVID-19, rostoucí ceny krmiva kvůli ruské invazi na Ukrajinu a rostoucí konkurence od místních výrobců.

Prodej tohoto byznysu by mohl pomoci snížit zadlužení a zaměřit se na své klíčové trhy v USA a Evropě.

TSN
$49.80 $1.60 +3.32%
1 Day
+3.32%
5 Days
-3.99%
1 Month
-5.71%
6 Months
-12.28%
1 Year
-30.7%
YTD
-19.5%
5 Years
-19.08%
Max.
+2,460%

Tak to je zajímá zpráva. Pokud toto pomůže snížit dluh společnosti a společnost se zaměří na své klíčové trhy tak je to super. Tuto akcii mám na watchlistu a budu jí nadále sledovat.

Třeba takových 50$ bych znovu uvítal.

To jsme dva :). Pokud by se cena dostala pod 50$, tsk už bych přemýšlel nad nákupem.

$TSN+3.3% mam na watchlistu a beru to jako pozitivni zpravu.

Určitě je to pozitivní, když tam dochází k poklesu poptávky. Mohou se tak zaměřit na lepší regiony.

Navíc budou nějaké prostředky na splácení dluhu. Také to vidím pozitivně.

Zajímavé, ale takto mi to nic moc neříká, když nevím jaká je tam produkce a jaké jsou prodeje v Číně. Společnosti to ale očividně smysl dává a peníze z prodeje dokáže zužitkovat lépe.

Pokud to půjde na snížení dluhu a rozšíření jejich podnikání na lepších místech, tak nejsem proti, společnost mám na watchlistu.

Pro utvoření nějaké představy řeknu data z roku 2022. Tržby v Číně byly 1.1 miliardy USD v porovnání s celkovými tržbami, které byly 47 miliard USD... Tedy nějaké 2%.
V Číně je v tomto byznysu těžké si urvat kus koláče, kvůli vysoké konkurenci.