S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Kurs $TSLA+12.1% zanotował całkiem niezły spadek od momentu osiągnięcia poziomu 300 USD. To sprawia, że zastanawiam się, czy powinienem zacząć zwiększać swoją pozycję w tych akcjach. Oczywiście, obecna cena jest nadal wyższa niż moja średnia, ale nie sądzę, aby Tesla wyglądała już znacznie poniżej tej średniej. Jak postrzegasz Teslę w tej chwili? Czy ten punkt cenowy to dla Ciebie dobry zakup?

TSLA

Tesla

TSLA
$162.13 $17.45 +12.06%

Zdecydowanie nie kupowałbym teraz. Jeśli cena spadnie do 150 dolarów, prawdopodobnie pomyślę o zakupie.

Rozumiem ;)

Tak więc teoria mówi, że wysoka zmienność może być pokonana w dłuższej perspektywie tylko przez DCA. Argumenty za spadkiem. Musk coś zrobi. FSD spowoduje masową ofiarę, duzi inwestorzy zauważą uczciwą cenę Bulios😂, cały rynek znacznie spadnie. Argumenty na plus. Meksyk model2, przekalkulować znaczenie podziału energii, wdrożyć Optimusa na liniach produkcyjnych, cały rynek pójdzie znacząco w górę. Argument z niepewną interpretacją. Kolejna znacząca obniżka cen. Można więc wybierać. Moja opinia - po ujawnieniu produkcji w Meksyku pójdzie co najmniej powyżej 300. Do tego czasu doby🤷‍♂️ może DCA dla tego, kto chce wejść na pokład.

Tylko opinia, bez rekomendacji 😂

Tak, zgadzam się z Tobą, ładnie to podsumowałeś ;)

Kupiłem go, gdy zacząłem inwestować, za około 220 USD. Na szczęście wylądowałem z całkiem przyzwoitym zyskiem, ale nie zrobiłbym tego ponownie. Chciałbym zobaczyć przynajmniej jakieś 150 USD, a raczej 130 USD.

To byłaby niezła cena, kupiłbym hurtowo z tobą.

Miałem go wcześniej, kiedy jeszcze mocno spadał, a potem sprzedałem z pewnym zyskiem, jeszcze zanim osiągnął 200 USD. Lubię Muska, ale jest bardzo zmienny, a nie tylko traderzy, ale nawet on sam wydaje mi się, że może bardzo zmienić cenę, ponieważ jest po prostu najbogatszym facetem i jest to widoczne w kryptowalutach. Kupuje, sprzedaje i jak reaguje na to cena. Dlatego zostawiłem to, ponieważ nie śledzę tego wszystkiego, ale patrząc poniżej 200 $, skusiłbym się na zakup. Myślałem, że już tam pójdziemy, ale wczoraj znowu niezły wzrost, nawet nie mogę powiedzieć, co to było. Pod koniec tygodnia odbędzie się sympozjum, na którym przemawiać będzie Powell, i myślę, że to znowu wystarczająco osłabi rynek, a wtedy cena może spaść niżej.

Zmienność występuje w Tesli w znacznym stopniu, ale nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. I to prawda, że Musk może również znacznie zmienić cenę, ale to jest coś, co może zrobić każdy dyrektor generalny swojej firmy, w przypadku kryptowalut było to kiedyś dużo, ale jeśli chodzi o BTC, myślę, że wpływ Muska tam znacznie osłabł.

Tak, to prawda, że każdy prezes ma taki wpływ, ale Musk, tak jak piszesz, tak wcześniej miał całkiem spory wpływ poprzez kryptowaluty. Teraz ostatnio znowu trochę wyprzedaje, więc jego pozycja w tej kwestii bardzo zmalała. Ale jak napisałem, jestem jego fanem, to potężny człowiek, ale poczekam na niższą cenę, żeby kupić, jeśli kiedykolwiek będzie dobrze ... 😁

Wciąż go nie mam i wciąż się nad nim nie zastanawiam :)

Może ten dzień nadejdzie. ;)

Obniż Teslę do 100$ i wchodzę w to :-D