S&P 500 ^GSPC
5,061.82
-1.20%
Tesla TSLA
$161.48
-5.59%
Nvidia NVDA
$860.01
-2.48%
Meta META
$500.23
-2.28%
Apple AAPL
$172.69
-2.19%
Microsoft MSFT
$413.64
-1.96%
Alphabet GOOG
$156.33
-1.80%
Amazon AMZN
$183.62
-1.35%

Wyniki Foot Locker $FL+0.4% są dość słabe, naprawdę się tego nie spodziewałem. Ponadto spółka zawiesiła wypłatę dywidendy, rzekomo w celu zapewnienia większej elastyczności dla strategicznych inwestycji. Co o tym sądzicie? Czy FL ma kłopoty, czy jest to okazja do zakupu?

FL
$22.00 $0.08 +0.36%
Capital Structure
Market Cap
2.1B
Enterpr. Val.
4.7B
Valuation
P/E
-6.3
P/S
0.3
Dividends
Yield
5.4%
Payout
-34.2%

Ręce precz i będę omijał go szerokim łukiem. 😁

Głupio tam teraz inwestować, spadek jest przyzwoity, ale wyniki mizerne.

Też ich za bardzo nie znam, nie robię tam zakupów, raczej to co dzisiaj spadło to Nike poniżej 100$ i to może być warte rozważenia.

To zależy od tego, co jest przyczyną spadku w Nike. W tym roku nie idzie im najlepiej, ale jakoś się temu nie przyglądałem.

Nie badałem ich, ale jest to globalna marka, która nie zniknie, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko buty i ich edycje oraz sposób, w jaki są obsługiwane, więc dla mnie, jeśli spadną jeszcze bardziej, wykorzystam to do zakupu.

Wszystkie marki, które nie są skierowane do luksusowych i zamożnych klientów, cierpią na ten problem i teraz upadają, ponieważ wysokie stopy procentowe i spadek realnych dochodów po prostu działają na przeciętnego człowieka i przestają kupować nowe ubrania jako jedną z pierwszych rzeczy. Albo kupują tańsze podróbki od jakiegoś Wietnamczyka. Im więcej pasków, tym więcej Adidasa :)

Nie znam Foot lockera jako stocka, ale patrzyłem na niego jako na sklep, kiedy chciałem złożyć zamówienie, po przeczytaniu x negatywnych recenzji trzymałem się od nich z daleka. I niestety, jeśli jako klient jestem zniechęcony lub nie jestem zainteresowany ich produktem / usługą, nie mam ochoty ani motywacji, aby w ogóle patrzeć na magazyn.

Nigdy w życiu nie robiłem tam zakupów😀 Nie jest to dla mnie nawet tak znana firma, ale wiem, że była tu kiedyś poruszana, więc jestem ciekaw opinii.

Tak, rozumiem :D

Po wynikach, które przeczytałem we Flash News, prawdopodobnie bym go nie kupił :D

Zobaczmy, może naprawdę planują jakieś inwestycje. Wtedy to może mieć sens. Ale w tej chwili chodzi o obserwowanie, a nie inwestowanie.

Może to jednak zająć trochę czasu. Obecnie firma odnotowała stratę w porównaniu z niezbyt dobrymi, ale dodatnimi zyskami w ubiegłym roku.