Příští týden mám v plánu přikoupit více akcií $BTI-0.3%. Akcie $BTI-0.3% jsou aktuálně velice podhodnocené a společnost vyplácí dividendu 10%, což je velmi slušné. Dále mám ještě v plánu přikoupit akcie $MO-0.3%, jelikož akcie je na pěkné ceně.

Akcie které tabákové společnosti máte v portfoliu a na jaké ceně přikupujete?

BTI
$31.93 -$0.11 -0.34%
Capital Structure
Market Cap
71.7B
Enterpr. Val.
94.9B
Valuation
P/E
6.5
P/S
3.3
Dividends
Yield
11.2%
Payout
49.7%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Také přemýšlím, že bych naskočil :)

Držím BTI a MO

Nekupuji akcie co vyplácejí dividendy. Za mě dividenda=nemaj nic lepšího, do čeho by firma mohla investovat/růst. A navíc firma, co zabíjí lidi. Fuj! 😁(ale to si musí každý srovnat sám u sebe, do jakých firem je ochoten investovat - svými penězi taky rozhoduješ, jak bude svět vypadat)

Vyroba temer kazde firmy primo ci neprimo dopada na lidske zdravi a jejich zivoty. Pokud by na to clovek koukal v sirsim meritku, tak asi nejde investovat nikde, az na par vyjimek. Neni pak vlastne horsi, kdyz nas pomalu a nenapadne travi ropny, chemicky a spousta dalsich prumyslu, nez kdyz si lidi dobrovolne koupi cigara, o kterych jednoznacne vi, ze je poslou o par let do hrobu driv?

Jak jsem říkal, to si každý musí srovnat sám, co mu vadí a co ne. Jen jsem chtěl upozornit, že svojí peněženkou taky volí o budoucnosti světa😁. Mě osobně kouření vadí, tak mi do portfolia nesmí.

Já plánuji přikoupit $BTI-0.3% , přijde mi jako lepší tabáková společnost než $MO-0.3% . Hlavně dluh u $MO-0.3%  se mi moc nelíbí.

Co stojí za poklesem obou zmiňovaných společností?

Především skepse vůči cigaretovému byznysu. Lidé si myslí, že jediná podstatná informace je snižující se počet prodaných cigaret. Tak jednoduché to ovšem není a čísla nám to dokazují.

Rozumím. Díky

Marek Ondrej a čo je v biznise podstatne? Ak jednoducho sa predalo menej tovaru ( cigariet) z roka na rok je jasné že biznis ide dolu vodou ..a tým že zvýšia ceny a tento rok to vyzerá síce lepšie v ziskoch ...nič to nemení na úpadku biznisu

Pritom ako tabakové výrobky pravidelne zdražujú je jedno, že klesol počet predaných cigariet a ak navyše stúpa predaj vaporizérov a iných výrobkov, tak to nevadí už vôbec...

Taky plánuji dokupovat obě akcie. Achjo potřebuji toho tolik dokoupit, až to hezké není. 😄

Mám to úplně stjeně. 😁

Též toho potřebuji dokupovat nějak až moc :D

Přesně tak, našel bych tolik akcií, které dokoupit. Jenom by to chtělo nějaké peníze 😂

Naprosto s vámi souhlasím 😄

Co by jsi nejraději dokoupil, pokud to není tajemství ....

Přesně tak a mám to stejně. Také bych potřeboval více peněz :D

Mluvíš mi z duše, ale chybí finance k tomu všechny ty nákupy zrealizovat:D

a pilolky na hamižnost vyrábí která firma? 😉 Že bych investoval do ní… 😁😂

Chystám se taky na nákup $MO-0.3%  budu navyšovat pozici. Je to jediná tabáková firma u mě v PTF.

$BTI vlastním... nejspíše též přikoupím. Možná ještě $KHC..