S&P 500 ^GSPC
4,990.82
-0.40%
Nvidia NVDA
$817.55
-3.44%
Meta META
$486.50
-3.05%
Amazon AMZN
$176.48
-1.53%
Apple AAPL
$165.06
-1.19%
Alphabet GOOG
$156.03
-0.91%
Microsoft MSFT
$401.06
-0.80%
Tesla TSLA
$149.67
-0.18%

W zeszłym tygodniu niektórzy z was mogli również przegapić wiadomości z branży marihuany.

https://static01.nyt.com/images/2021/06/12/multimedia/31sp-smallbiz-cannabis2-print/merlin_188310441_768cbe0b-f00f-41e9-9e9a-c809a7dbeb72-articleLarge.jpg?quality=75&auto=webp&disable=upscale

Akcje marihuany zanotowały zauważalny wzrost w czwartek po rekomendacji Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA (HHS), aby przeklasyfikować marihuanę jako narkotyk o niższym ryzyku.

Rekomendacja HHS, która jest częścią planu reformy marihuany prezydenta Bidena, wzywa Administrację ds. Walki z Narkotykami (DEA) do przeklasyfikowania marihuany z narkotyku z Wykazu I na narkotyk z Wykazu III. Narkotyki z wykazu I są uważane za mające najwyższy potencjał do nadużyć i nie mają zatwierdzonego celu medycznego, podczas gdy narkotyki z wykazu III mają umiarkowany lub niski potencjał do nadużyć i mają zatwierdzony cel medyczny.

Jednak DEA nie powiedziała jeszcze, czy zaakceptuje tę rekomendację.

Wśród czwartkowych zwycięzców znalazły się Canopy Growth $CGC+2.4%, Tilray Brands $TLRY+0.4% i Cronos Group $CRON-2.1%.


Fajny raport, też widziałem kilka akcji, ale też się wstrzymuję. Jakby legalizacja przeszła to byłaby wielka sprawa, ale tak jak piszesz, pewnie jeszcze wiele trzeba by było wokół tego zaakceptować... narkotyk po prostu jest, ale tak samo jest z innymi narkotykami i rzeczami na tym świecie. 😊

Należy obchodzić się z nimi rozsądnie, a nie tylko zakazywać i odchodzić od nich. Wszyscy wiemy, że wojna z narkotykami ma odwrotny skutek.

Tak jest, im więcej zakazów tym więcej czarnych interesów będzie robionych i nigdzie to nie pójdzie. Plus, naprawdę już udowodniono, że to pomaga, ale tak jak mówisz, trzeba tego pilnować i rozsądnie do tego podchodzić.

To interesujący sektor, ale obecnie nie inwestowałbym w niego. Ale za kilka lat do kilku dekad ten sektor może być interesujący.

Widzę to w ten sam sposób.

Super :D

Zbyt ryzykowny sektor do kupowania akcji dla mnie ze względu na ustawodawstwo :)

Na razie tak, ale gdy sektor się ustabilizuje, zobaczymy, jak atrakcyjny będzie.

Sektor ma duży potencjał w dłuższej perspektywie, niestety dla inwestorów prawo w wielu krajach jest takie jakie jest. Obserwuję TLRY od jakiegoś czasu, sprzedaż powoli rośnie, strata stopniowo maleje, ale na wykresie widzimy -95% za ostatnie 5 lat.

Niepewność jest ogromna, ale wyobrażam sobie, że w przyszłości, gdy rynek będzie stabilny, chętnie w niego zainwestuję. Nie będą to jednak tak wysokie zyski, jak dla tych, którzy dobrze trafią.

Wszystkie te spółki podnoszą się z dna. To bardzo głęboko i prawie wszystkie na najniższych poziomach w historii. Wzrost tutaj jest niezwykły dzięki wskaźnikowi %, ale czy ktoś inwestuje? Tylko pytam, informacje są świetne i przyglądałem się $TLRY+0.4% w covid. Myślałem o jakimś traderze, ale ostatecznie nie zdecydowałem się na to.

Ja, choć uważam tę branżę za interesującą, trzymam się od niej z daleka. Jak słusznie mówisz, podnoszą się ze swoich minimów, cały sektor jest nadal wielką niepewnością, trudno wybrać zwycięzców (na razie bardziej jak ocalałych). Gdybym miał wybierać, mógłbym bardzo marginalnie wybrać Altrię, ale ta też mi się nie podoba, więc niestety jeszcze nic. Może kiedyś...

Lepiej nie ryzykować. Na rynku jest wiele innych, lepszych opcji, w które można zainwestować swoje pieniądze.