S&P 500 ^GSPC 5,058.91 -0.23%
Tesla TSLA $161.82 +11.85%
Amazon AMZN $177.07 -1.38%
Meta META $491.53 -0.92%
Apple AAPL $167.80 +0.54%
Nvidia NVDA $820.35 -0.47%
Microsoft MSFT $408.75 +0.29%
Alphabet GOOG $159.63 -0.18%

Co jest dla Ciebie lepszą inwestycją? Sony $SONY+0.3% ze swoim Playstation, czy konkurent w postaci $MSFT+0.3% ze swoim Xbox? Kto może być przyszłym zwycięzcą w sektorze konsol do gier?

Kto wie, może $AAPL+0.5% wkroczy do akcji i przyszłość konsol do gier będzie zależeć od podłączenia naszego Iphone'a do telewizora/monitora i korzystania z naszego komputera przenośnego. Odnoszę się do zwiększenia mocy nowego 15pro z 4-krotną mocą GPU. Co o tym sądzicie? Czy to może być przyszły przełom w tej dziedzinie? :)


Jestem tego samego zdania co inni. Playstation jest lepszą konsolą, jednak jeśli chodzi o akcje, $MSFT+0.3% wyraźnie prowadzi.

Zgadzam się.

Playstation to lepsza konsola, ale moim zdaniem lepszą inwestycją jest $MSFT+0.3%.

Zgoda.

Dla mnie Playstation wyraźnie przoduje, ale pod względem inwestycji jest dla mnie dokładnie odwrotnie.

Tak jakby... Czy widzisz możliwość konkurencji ze strony Apple?

Osobiście nie sądzę, aby mieli jakiekolwiek ambicje w branży gier / konsolach, ale może w przyszłości widzę możliwości w Vr / inteligentnych okularach, które nadchodzą, lub wyobrażam sobie, że zrobiliby produkt podobny do Ps Vita, który fani doceniliby, ale szczerze wątpię w jakąkolwiek konsolę A.

Myślę, że pytanie nie jest do końca trafne. Obie konsole są dla nich nieistotne, bo prawie nic na nich nie zarabiają (raczej tracą;).

Cóż, odnosiłem się bardziej do przyszłości tego sektora gier, kiedy AAPL może wkroczyć ze swoim rozwiązaniem.

Jeśli Apple chce wejść w gry, powinno zacząć kupować studia gier. Są znacznie lepsze marże na obu HW i mogą wykorzystać IP do streamingu biz.

Byłbym bardzo zainteresowany, aby zobaczyć, kto z tych właścicieli iPhone'a faktycznie używa go do poważnego biznesu, w którym wykorzystają tę moc. Czy można tam podłączyć jakieś urządzenia peryferyjne jak do PC?

Nigdy nie przepadałem za konsolami, wolę gry wideo na PC. Byłoby interesujące zobaczyć, jak Apple angażuje się w tę jurysdykcję. Nie sądzę, aby podłączenie telefonu komórkowego do monitora (w najbliższym czasie), ale dlaczego nie może własnej platformy. Z pewnością musieli już o tym pomyśleć.

Odpowiem ci bezpośrednio na to pytanie, ja również w ogóle nie interesuję się konsolami, nigdy nawet żadnej nie posiadałem. Jeśli już, to wolę komputery PC i tak jak piszesz, moim zdaniem byłoby bardzo interesujące, gdyby Apple zaryzykowało więcej w tym sektorze. Na Macu można już uruchamiać gry w super jakości, ale jest to ograniczenie, ponieważ wystarczająco dużo gier po prostu nie działa na macOS ... cóż, ale gdyby ta przeszkoda została usunięta, a może nawet dodali gry HW, myślę, że to w pełni wystarczyłoby, aby zdobyć mnóstwo nowych klientów. 😊

Zgadzam się z tobą, to może być kolejny krok naprzód.

Nie sądzę, by było to realne w najbliższym czasie, ale może być brane pod uwagę w przyszłości.