W tym tygodniu przyglądałem się akcjom LVMH, grupy, która produkuje i sprzedaje dobra luksusowe i ma pod sobą kilka znanych firm. Obecna cena akcji nie wygląda dla mnie źle, a w długim okresie akcje bardzo ładnie rosły.
Co sądzisz o tej firmie i czy masz akcje $MC. PA w swoim portfelu?

MC.PA
€698.30 -€4.40 -0.63%
1 Day
5 Days
-7.34%
1 Month
-11.41%
6 Months
-11.27%
1 Year
+12.89%
YTD
+4.32%
5 Years
+154.83%
Max.
+715.43%

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/za-spatne-obleceni-pokuta/r~ad69f8be56e511ee9ae20cc47ab5f122/ Jakiś czas temu natknąłem się na ten artykuł, który odnosi się do mojego komentarza, w którym obawiam się, że Chiny odwracają się od kapitalizmu do miejsca, w którym były kilka dekad temu. Ponieważ Xi próbuje promować nacjonalizm i dumę narodową, pewnego dnia prawo może oznaczać "kupuj tylko chińskie produkty albo wyślemy cię do więzienia".

Dzięki za opinię. Miałoby to sens i można by się spodziewać czegoś takiego po Chinach. Nie mam akcji $MC. PA i będę musiał się nad tym zastanowić. Ale to dość duże ryzyko dla tej firmy.

Myślę, że po załamaniu SMCP.fr może być trochę więcej luksusowych wyprzedaży, więc czekam. Na razie wciąż drogo dla mnie.

Tak, rozumiem. Też czekam na lepszą cenę.

Niezły spadek, ale według fair ecny wciąż jesteśmy powyżej średniej ceny... więc pewnie bym poczekał :)

Tak, cena wciąż jest wysoka :)

Nie mam go w swoim portfolio, ale biznes jest absolutnie genialny. W czasach pandemii i mniejszego popytu firma udowodniła, że zawsze istnieje zapotrzebowanie na dobra luksusowe.

Zgadzam się, kiedyś myślałem, że takie firmy nie mogłyby działać, ponieważ popyt byłby niewielki. Jest jednak odwrotnie i coraz więcej osób kupuje drogie i luksusowe towary.