Investoři, propadli jste někdy vy sami FOMU? "Fear of missing out" Česky - strach, že něco zmeškáme. Při jaké investici to bylo a co to způsobilo? :)

Osobně jsem nejvíc pocítil na sobě samotném FOMO při posledním BTC bullrunu, kdy jsem nakoupil $BTCUSD-0.7% za $53000. Naštěstí to nebylo za nijak zvlášť vysokou částku a zpětně si myslím, že mi to více dalo, než vzalo. Od té doby mě FOMO úplně pustilo a přemýšlím nad svými investicemi s čistou hlavou a  bez emocí.

Co vy a FOMO, jaké jsou vaše příběhy? :)

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Někdy? Já propadám každý den, když sem přijdu a zjistím, kde mi to ujelo.. reálně je FOMO můj jediný psychický problém, co s investovnáním mám

:D nojo, je třeba pamatovat na to, že musíme emoce u investování dát pryč.

Mě se to s většinou emocí daří krásně... ale tahle je nějaká silná :-D

Chápu o čem mluvíš, také to mám dost často, at už pocit z příležitosti nákupu nebo prodeje, ale prostě to asi k tomu patří a chce to tak neřešit. Dále, taky třeba nesrovnávat, jestli ten někdo to "trefil" lépe ...tak co, přijde jiná možnost. Mě třeba pomáhá to, že když mám takový pocit, tak se snažím si připomenout, podívat se nebo vzpomenout na kroky které se povedli a řict si, jo, nedělám jen chyby 😊

Krásná řec, naprosto s tebou souhlasím ;)

Já mám samozřejmě často strach, že mi něco uteče. Ovšem zatím jsem kvůli tomu asi žádnou akcii nekoupil.

To je dobře a řekl bych že jsi výjimkou:D

Za to jsem rád, ovšem investuji krátkou dobu a určitě někdy kvůli fomu něco koupím.

Stalo se mi to při obchodování. Teď už se tomu snažím vyvarovat...

Trading je v tomto velmi zrádný no...

To teda. Hlavně na začátku…

To je důvod, proč jsem se do tradingu ještě nepustil... tohle by mě semlelo...

Přesně, to máme stejně :D

No jejej, jasně :) V Bitcoinu jsem přes 10 let a na tohle téma jsem zrovna před pár týdny vyprávěl na ChainCampu.
Když to shrnu... edukace + automatizace strategie = klid.

https://www.youtube.com/watch?v=G4LCNzAhnjE

Díky za tvůj koment a odkaz! Rozhodně kouknu. :)

Díkes a přesně tak jak píšeš, jsem teprve rok v investicích ale prostě nejsem naivní a střelec abych si myslel že člověk zbohatne přes noc. Ono ale prostě to tak je a ten systém je na to aby udržel ty bohaté, ten kdo je chamtivý nikdy nebude úspěšný, ano, hladový, ale né chamtivý, je to téma na dlouhé povídání, snad trochu je znát myšlenka co chci říci, ale jak píšete, edukace, automatizace a hlavně udržet klid. 👍

Nemůžu jinak než naprosto souhlasit. :)

Klasické FOMO se mi naštěstí vyhýbá *knocks on wood*. Všechny chyby, který jsem kdy v investicích nasekal tak byly buď z důvodu nedokonalý analýzy nebo prostě jen blbý timing (nemotivovaný FOMO) :)

Tak důležité je, že tomu nepropadáš! :)

FOMO zažívám dnes a denně, jen podle toho nejednám. 😁 Člověk některým svým investicím věří natolik, že by do toho dal vše, což ale samozřejmě nejde.

To máš pravdu. :D

Měla jsem to rake s BTC,protože jsem do toho vůbec nešla, ale jsem teď ráda,protože je to na mne až moc volatilni.

Mno, volatilita je momentálně dost podobná jako u rizikovějších akcií.

Teď ano

právě, ted bych zase uvedl třeba $NVDA-2.7% ... :-D

právě, ted bych zase uvedl třeba $NVDA-2.7% ... :-D

Tý jo, tak nějaké by tam určitě také byly. Všichni začínáme a děláme takové chyby. Já tohle ale měl spíše u tradu, kdy jsem zkoušel tradovat ať už index nebo jednotlivé akcie a nejhorší k tomuto bylo ještě to, teď nevím jak se tomu říká, že když se mi to nepovedlo, tak jsem v zápětí se to snažil dohnat dalším zbrklým obchodem abych dohnal ztrátu, no samozřejmě se tak nestalo a ja o to přišel. Já si tím v podstatě zkazil statistiky minulého roky, protože jsem to dělal na jednom učtu s long term. A přišel jsem tím tak cca o 300$.

Tak to je ještě pohodová ztráta:) ale chápu, já zatím zkoušela trading jen v rámci dema, ale to je úplně něco jiného:D

Jj to ano, jsem s tím v pohodě, ale mrzí mě to v číslech, že mi to zkazilo konečné číslo za rok, protože ač přesto že rok 2022 byl pro trhy dost klesající, já bych se udržel plus mínus do 10% dole, takto jsem byl necelých 20% ...proto už trade dělám odděleně a teda, dneska už rozhodně více promyšleně a né tak zbrkle. 😁 Tak demo je super přeci na vyzkoušení, tak ať se daří. 👍 Jak to na něm jde?

Trading je v tomto velmi zrádný, pak to svádí ke gamblingu :D

😂🤦‍♂️bohužel ano