S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Inwestorzy, czy sami kiedykolwiek daliście się nabrać na FOMU? "Fear of missing out". Jaka to była inwestycja i co ją spowodowało? :)

Osobiście najbardziej odczułem FOMO na sobie podczas ostatniej hossy BTC, kiedy kupiłem $BTCUSD+1.6% za $53000. Na szczęście nie była to szczególnie wysoka kwota i z perspektywy czasu myślę, że dała mi więcej niż zabrała. Od tego czasu FOMO całkowicie mnie opuściło i myślę o swoich inwestycjach z czystą głową i bez emocji.

A co z Tobą i FOMO, jakie są Twoje historie? :)


Czasami? Zawodzę każdego dnia, kiedy przychodzę tutaj i dowiaduję się, gdzie to przegapiłem... tak naprawdę FOMO to jedyny problem psychiczny, jaki mam z inwestowaniem.

:D Tak, musimy pamiętać, aby odłożyć emocje na bok.

Jestem całkiem dobry z większością emocji... ale ta jest dość silna :-D

Rozumiem, o co ci chodzi, ja też to dość często odczuwam, czy to czując okazję do kupna, czy sprzedaży, ale wydaje się, że jest to po prostu część tego i chce pozostać nierozwiązana. Co więcej, może nie porównuj, jeśli ktoś "trafił" lepiej ... i co z tego, pojawia się inna opcja. Mi na przykład pomaga to, że kiedy się tak czuję, staram się sobie przypomnieć, spojrzeć lub przypomnieć sobie kroki, które poszły dobrze i powiedzieć, tak, nie popełniam tylko błędów 😊

Piękne powiedzenie, całkowicie się z Tobą zgadzam ;)

Oczywiście często boję się, że coś przegapię. Nie sądzę jednak, bym kupił jakiekolwiek akcje z tego powodu.

To dobrze i powiedziałbym, że jesteś wyjątkiem:D

Cieszę się z tego, ale inwestuję na krótki okres czasu i na pewno kiedyś coś kupię dla samej fomy.

Zdarzyło mi się to podczas handlu. Teraz staram się tego unikać...

Handel jest bardzo trudny w tym no...

O tak. Zwłaszcza na początku...

Dlatego jeszcze nie zająłem się handlem... to by mnie zabiło...

Dokładnie, jesteśmy tacy sami :D

Doświadczam FOMO dzisiaj i każdego dnia, po prostu nie działam zgodnie z nim. Wierzysz w niektóre ze swoich inwestycji tak bardzo, że chciałbyś dać z siebie wszystko, ale oczywiście nie możesz.

Masz rację. :D

Miałem rake z BTC, ponieważ w ogóle na to nie poszedłem, ale teraz się cieszę, ponieważ jest to dla mnie zbyt niestabilne.

Cóż, zmienność jest obecnie dość podobna do bardziej ryzykownych akcji.

Teraz tak.

Racja, teraz powiedziałbym $NVDA-10.0%... :-D

Racja, teraz powiedziałbym $NVDA-10.0%... :-D

O tak, jestem pewien, że będzie ich trochę. Wszyscy zaczynamy i popełniamy takie błędy. Ale miałem to bardziej z traderem, kiedy próbowałem handlować indeksem lub pojedynczymi akcjami, a najgorsze w tym było to, że nie wiem, jak to się teraz nazywa, że kiedy zawiodłem, próbowałem to nadrobić w następnej pośpiesznej transakcji, aby odrobić stratę, ale oczywiście tak się nie stało i straciłem. Zasadniczo zepsułem swoje statystyki w zeszłym roku, ponieważ zrobiłem to na jednym koncie długoterminowym. I straciłem około 300 dolarów.

Czyli i tak fajna strata:) ale rozumiem, próbowałem handlować tylko na demo, ale to co innego:D

Tak, nie mam nic przeciwko temu, ale przepraszam w liczbach, że zepsuło to moją ostateczną liczbę za rok, ponieważ mimo że rok 2022 był dość spadkowy dla rynków, pozostałbym plus minus 10% w dół, w ten sposób miałem mniej niż 20% ... dlatego handluję osobno, a zatem obecnie zdecydowanie bardziej przemyślane i nie tak lekkomyślne. 😁 Więc demo jest świetne do wypróbowania, więc zróbmy to dobrze. Jak to wygląda?

Trading jest w tym bardzo podstępny, wtedy kusi do hazardu :D

😂🤦‍♂️bohužel tak