S&P 500 ^GSPC 4,972.7 +0.11%
Tesla TSLA $139.79 -4.94%
Nvidia NVDA $772.09 +1.32%
Meta META $475.16 -1.23%
Microsoft MSFT $397.39 -0.43%
Alphabet GOOG $156.09 +0.24%
Amazon AMZN $174.72 +0.05%
Apple AAPL $165.08 +0.05%

Kurs akcji spółki WPC+0.1% spadł dziś o ponad 7% w związku z informacją, że zarząd zatwierdził plan wyjścia z aktywów biurowych znajdujących się w jej portfelu.
Plan ten obejmuje:
1) Podział na oddzielny REIT notowany na giełdzie, z 59 nieruchomościami biurowymi, które zostaną przeniesione do Net Lease Office Properties (NLOP).
2) Sprzedaż aktywów biurowych: 87 nieruchomości biurowych pozostanie własnością $WPC+0.1% i zostanie sprzedanych do stycznia 2024 r.

W raporcie wspomniano również o "resecie dywidendy", przez co inwestorzy obawiają się potencjalnego cięcia dywidendy (patrz obrazek poniżej).

Załączam link do prezentacji:
https://s29.q4cdn.com/223055717/files/doc_presentations/2023/09/W-P-Carey-Strategic-Office-Exit-Presentation.pdf


Byłem bardzo zainteresowany WPC. Mam jednak mieszane uczucia co do tej wiadomości i poczekam chwilę z zakupem.

Ja też czekam, ale ufam, że zarząd wie, co robi.

Ja również ufam tej firmie i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy.

Cóż, kierunek ceny jest dla mnie niestety jasny. Następny przystanek to prawdopodobnie covidowe dno....

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z drugiej szansy na zakup, kiedy nie byłem na rynku podczas pandemii. Więc miejmy nadzieję, że nadal w dół. 😃

Na czym więc przede wszystkim chcą się skupić?

Wydaje się, że pozostała część portfela, głównie przemysłowa, handlowa i magazynowa.

Miejmy nadzieję, że im się uda :)

No właśnie też skończyłem to czytać i mam mętlik w głowie, z jednej strony to chyba dobrze bo ten sektor traci pieniądze, biura po prostu już się tak nie zapełniają, z drugiej strony jakiś dochód na pewno zyskał, więc nie wiem co myśleć? 🤔 ...ciekaw jestem opinii.

Mówi się, że rynek ma zawsze rację. Nie zawsze jest to prawdą, ale tutaj również odczuwam pewien sceptycyzm, postrzegam to jako zmniejszenie dywersyfikacji. Odebranie tytułu arystokraty dywidendowego usunęłoby WPC z niektórych ETF-ów/funduszy, co nie jest do końca dobre. Myślę, że zależy to od tego, jak bardzo ufamy zarządzającym. Chciałbym również usłyszeć opinie innych.

Dokładnie, nadal nie wiem, co z tym zrobić. Mam nadzieję i wierzę w zarząd, że jest to dobrze przemyślany ruch w celu "rozjaśnienia". Rozumiem, że branża wynajmu biur umiera i prawdopodobnie nadal będzie umierać, więc po co mieć ją w portfelu. Miejmy nadzieję, że przyniesie to ożywienie, które będzie potrzebne w przyszłości, ponieważ teraz reakcją cenową na to będzie z pewnością spadek. Na razie poczekam na dalsze wiadomości i jeśli tylko się zmaterializują, kupię akcje, gdy to nastąpi.