Trhy nám na konec týdne ukazují silné výprodeje s velkými ztrátami na hlavních akciových indexech, kde index US 500 je dole o téměř 3 % a Nasdaq 100 o 3,6% jen za poslední dva dny! Tyto propady by mohly na příští týden odhalit zase nějaké pěkné příležitosti k nákupu.

Jaké akciové tituly máte momentálně v hledáčku a plánujete nakupovat? Inspirace k analýze na víkend. :-) Osobně přemýšlím o dalším postupném navyšování své pozice v $PLTR+2.0% a DCA do společnosti $TSM+0.4% .

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Já tento týden asi přikoupím $DIS+1.3% a $PEP-0.9%.

Kvalitní firmy, navíc v pěkných slevách. :)

Přesně tak :D

Akcie určitě pěkně zlevnily, ale podle toho, jak se to v pátek na konci otočilo si myslím, že to ještě nemusí být konec.

Souhlasím.

Já bych chtěl příští týden přikoupit $DIS+1.3% :)

Taky jsem nad ním přemýšlel, už stokrát;)

Tak ted :) Hezky to vyklesalo... za mě je to ted nebo nikdy :-D

Tak ted :) Hezky to vyklesalo... za mě je to ted nebo nikdy :-D

$O-1.8%

Skvělá volba.

Diky

Koupil jsem včera RTX :-)

Od Nvidie? :-D

Od Nvidie? :-D

$PYPL+1.1% dává druhou šanci těm, co to dříve zameškali. Také stále sleduji $TGT+0.4%, konečně to support dnes neudržel. Dále intenzivně sleduji $BABA-0.3% a $PFE+0.6%.

$PFE+0.6% také mám a při přiblížení se 30 USD přikoupím. Je to neoblíbená akcie, mohutně investované pandemické výdělky přinesou zisky až za léta, takže pro trpělivé. Ovšem možná akcelerace covidové infekce by v earnings udělala práci, co myslíte?

Také tam cítím určitou nejistotu. Za mě je to především sázka na to, že covidové roky byly pro firmu takovým "bonusem", který když opomeneme, tak zisky/tržby jsou na úplně jiné úrovni než v roce 2017, kdy jsme byli na stejné ceně. Třetí kvartál bývá klíčový, kvůli nástupu viróz/covidu, tak si myslím, že nám dost sdělí. Stále tam přetrvává velmi slušný zisk z covidových vakcín/léků.

Na co bych se zaměřil, je portfolio patentů s dobou expirací, to je podle mě klíčová informace. Pokud si dobře pamatuji, tak rok 2027 bude důležitý. Věřím, že Pfizer s investovaným cashem určitě přijde s něčím novým.