Jak vnímáte investování do zlata?

Investuje zde někdo z vás do zlata, jiných komodit nebo například do společností, které jsou se zlatem a cenou zlata úzce spojené? Mám na mysli firmy typu $RGLD-1.5% $DRD-5.4% apod.

Velmi by mě zajímalo, jak toto odvětví vnímáte vy, jelikož se v tomto sektoru investic sám tolik neorientuji a rád si poslechnu vaše názory, zda by se podle vás mohlo jednat o lukrativní investici do budoucna.

Já jsem zatím obchodoval s opcemi pouze ETF $GLD-2.2%, jinak mi spíš dává smysl posílat menší částku měsíčně do reálného zlata a pak ho mít doma.

Souhlas, taková druhá forma peněz pod polštářem.

Aktuálně do zlata neinvestuji, ovšem v budoucnu bych možná chtěl koupit nějaké fyzické zlato pro diverzifikaci.

Možná jako druh "udržitele" hodnoty a jako konzervativní investice na staré roky by to nemusel být špatný nápad :)

Osobně se mi investice do zlata líbí, ale v menší míře:)

Fyzického zlata? :)

Ano, jedině fyzické:)

Pro diverzifikaci proč ne, ale opravdu v minimální míře.

Máš ty sám nějakou část portfolia ve zlatě?

Pouze ve fyzickém, ale opravdu minimálně, alespoň ta likvidita je fajn.

Jako investice je fyzické zlato oproti akciím kravina. Zlato má funkci uchovatele hodnoty. Investovat do zlata maximálně skrze těžaře, jelikož se zlato používá i v jiných odvětvích, než jen jako investiční.

To máš pravdu, souhlasím.

Zlato coby komodita dle mého není lukrativní investice, ale hedge (primárně proti inflaci) co leží v portfoliu, nic nedělá a cena se hýbe podle ekon.cyklu. A když na něm chceš vydělat tak víc spekuluješ než investuješ. Těžaři jsou taky prudce cyklické odvětví kdy je to skrze roky vcelku volatilní jízda.

Rozumím a díky za tvůj komentář. :)