Vývoj Evergrande Group a jeho akcií pokračuje v klesání kvůli obavám z možného krachu společnosti.

Evergrade, která se stala symbolem čínského problému s nemovitostmi, nadále klesá o 19 % na 32 hongkongských centů (4 americké centy), což snížilo tržní kapitalizaci společnosti na pouhých 4,2 miliardy hongkongských dolarů (539 milionů amerických dolarů). Evergrande ztratil 99,9 % své hodnoty od svého vrcholu v říjnu 2017.

Společnost se letos dostala do problémů, když varovala, že její plán restrukturalizace zahraničního dluhu může být ohrožen kvůli regulátorům v Číně. Trh je nervózní kvůli možnému krachu Evergrande, což může mít silný dopad na čínskou ekonomiku. Společnost se snaží o restrukturalizaci svých obrovských dluhů, které činily 328 miliard dolarů ke konci června. Pokud reorganizace selže a Evergrande nedosáhne dohody s věřiteli, hrozí jí likvidace a zastavení všech operací.

Jak vnímáte aktuální situaci v Číně společně s tamním nemovitostním trhem? Považujete to jako silné riziko pro investování na čínských trzích?


Pokud ke krachu doopravdy dojde (Což možní i že ano) tak to bude velký špatný pro Čínskou ekonomiku .. Osobně jsem lehce zainvestovaný v Číně, proto mě to velice zajímá.

To rozhodne. Čas ukáže.

Přesně tak.

Ten graf je opravdu šílený. Tohle už jen od pohledu nevypadá jako zdravá firma, která by měla ještě někdy růst...Cena za akcii je pod $0,5, ale před 6 lety byla za $32.

Souhlas, uvidíme co se bude dít dal.