Hodně se kolem mne posledni dobou řešil $DIS+0.8% vs $NFLX+0.4%, kdo z nich má větší  potenciál  investiční. Dnes mne ale překvapil fakt, že jedničkou v USA je Amazon Prime Video s 21 % trhu, zatímco Netflix má 20 %. $AMZN+0.4% prostě jede.

AMZN
$147.42 $0.54 +0.37%
Capital Structure
Market Cap
1.5T
Enterpr. Val.
1.6T
Valuation
P/E
77.2
P/S
2.7
Dividends
Yield
-
Payout
-
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Tak to jsem upřímně také nečekal... myslel jsem, že kraluje Netflix

Tak to jsem upřímně také nečekal... myslel jsem, že kraluje Netflix

Dokraloval

Mým vítězem je (snad) $WBD+6.0%, valuačně mi dává největší smysl (s přehledem).

Tak snad :)

Já osobně jako akcii v tomto odvětví nemám absolutně žádnou. (Službu si platím jenom $NFLX+0.4%). Jak ale píše Lukáš, ani já nemám doma televizi a zatím neplánuji pořizovat jak televizi, tak ani žádnou další streamovací platformu či akcii. Tento sektor mi vůbec nepadl do oka a nechci se angažovat někam, kde nemám úplně dobrý pocit. Každopádně když bych si měl vybrat jednu akcii, tak to bude buď $NFLX+0.4% nebo $AMZN+0.4%.

My právě televizi taky doma nemáme. Máme plátno a promítačku a počítač, na chřipkovou sezónu dětí ideál. Platíme si střídavě Neflix a Disney, ale akcie mám pouze u Disney a Amazon ;)

My právě televizi taky doma nemáme. Máme plátno a promítačku a počítač, na chřipkovou sezónu dětí ideál. Platíme si střídavě Neflix a Disney, ale akcie mám pouze u Disney a Amazon ;)

Tak já teď budu ještě více zvláštní. Nemám žádnou streamovací službu, protože nemám ani televizi. 😁 Každopádně, znám všechny ty platformy a vždy na měsíc jednou za čas si nějakou zaplatím, podle toho co mě tam zaujme, Amazon ale u mě osobně také je na poslední pozici, tam jsem se díval jen na seriál Prsteny moci. (na motivy Pána Prstenů). V portfoliu mám $AMZN+0.4% (ale né kvůli streamu) a $DIS+0.8%

Tak televizi taky doma nemáme, ale mám plátno a promítačku a počítač,  na chřipkovou sezónu dětí ideál (už potřetí koukáme na film Coco)

Jj, jednou už jsem tohle téma nakousli, tak je to pochopitelné když je rodina a přesně, někdy i je to super jak zabavit dlouhé časy. Nemám nic proti tomu, mě zatím jen do mého stylu života se to platit dlouhodobě nevyplatí, ale jednou to také přijde, když určitě něco z toho budu využívat pravidelně. 😊

Kdo vyhraje to nevím, ale z rizikovosti bych se přiklonil k $DIS+0.8%, protože $NFLX+0.4% je zatím jen streamovací služba, zatímco Disney má zábavní parky, hračky, merch atd. A jejich zábavní parky zatím stále vydělávají raketu.

Souhlas, možná v rámci streamovací platformy je ten Prime převálcuje , to by pak Netflix na tom byl hodně blbě.

Já tedy osobně používám jenom Netflix a jeho akcie paradoxně nemám :) Mám $AMZN+0.4% i $DIS+0.8%.

Já používám Disney a netflix, ale akcie Amazonu mám:D

mám doma Disney, HBO, Prime i Netflix a zrovna Prime je pro mě nejslabší co se týče obsahu i zpracování/ovládání... ale asi se svou produkcí umí trefit do diváckého zeitgeistu USA, který mi tu může unikat

Ja mám jen Disney a netflix právě.Co jsem četla, tak ten   Prime je opravdu hodně zaměřený na usa