S&P 500 ^GSPC
4,971.27
-0.80%
Nvidia NVDA
$782.74
-7.56%
Meta META
$482.30
-3.89%
Amazon AMZN
$174.65
-2.55%
Tesla TSLA
$147.77
-1.44%
Alphabet GOOG
$155.59
-1.19%
Apple AAPL
$165.08
-1.17%
Microsoft MSFT
$400.05
-1.04%

Co sądzisz o gigancie Blackrock $BLK+0.1%? Firma, która ma na swoim koncie niesamowitą ilość pieniędzy i należy do jednych z najbardziej wpływowych firm na świecie. Czy ich akcje są dobrą okazją do zakupu po obecnej cenie?

BLK
$747.87 $0.57 +0.08%
1 Day
+0%
5 Days
+2.35%
1 Month
+4.49%
6 Months
+20.16%
YTD
+3.76%
1 Year
+23.08%
5 Years
+96.22%
Max.
+5,776.86%

Wiem o tej spółce, ale nie myślałem o niej jako o inwestycji. Wykres wygląda ładnie i prawdopodobnie przyjrzę się bliżej tej spółce. Dzięki za cynk :)

Firma, która praktycznie kontroluje współczesny świat, prawdopodobnie nigdy nie jest droga. Nie, to oczywiście interesujące akcje, ale trzeba na nie patrzeć analitycznie.

Dokładnie, jego wielkość jest bez dwóch zdań, ale i tak lepiej przyjrzeć się bliżej jego cenie, aby mógł spokojnie leżeć przez lata. 😊

Powiedziałbym, że BLK nie chodzi tak bardzo o ESG. Po prostu próbują sprzedawać swoje fundusze ETF, a jeśli istnieje / istniał trend ograniczania paliw kopalnych, stworzą dla Ciebie fundusz i będą go lobbować. Ale to wcale nie musi oznaczać, że kiedy inwestorzy zdadzą sobie sprawę, że nie zarobią na tym dużo pieniędzy, coś innego znów będzie poszukiwane, a BLK z przyjemnością to zapewni;)

Cóż, chyba tak to wygląda, ale ponieważ nie zajmowałem się tym zbytnio przez ostatni rok, wygooglowałem najnowsze wydarzenia https://fortune.com/2023/09/13/blackrock-vanguard-were-once-esg-reversing-course-finance-bob-rubin/amp/.

Wygląda na to, że nadszedł czas, aby zaostrzyć krawędzie, a termin ESG został porzucony jako zbyt upolityczniony. Zobaczymy, w co to się przekształci, jednak w międzyczasie ESG stało się potężną instytucją i praktycznie 100% młodszych wykształconych ludzi popiera to myślenie. Paradoks polega na tym, że wrażenie debaty publicznej jest konfrontacyjne. Kiedy ta konfrontacja jest prowokowana przez zasadniczo dwupartyjne grupy ekstremistów. W rzeczywistości nie ma tu żadnego konfliktu. Ci, którzy mają wpływ na "pieniądze", a także BlackRock, już podjęli decyzję. Ponieważ wszyscy zgadzają się, że przyszłością jest kapitalizm interesariuszy. Ponieważ ostatecznym interesariuszem są Stany Zjednoczone. Niezależnie od tego, jak go nazywają i definiują, firmy, które go nie stosują, najprawdopodobniej nie będą istnieć za około 30 lat.

Dobra firma silnie zorientowana na promowanie zrównoważonego rozwoju. Nawet do tego stopnia, że stanowi problem w republikańskich stanach USA. Pisano o niej w zeszłym roku

https://www.pionline.com/money-management/florida-terminates-blackrock-2-billion-because-esg

Cóż, BlackRock trzymał się dobrze. Mam od nich konserwatywną część mojego portfela ETF - S&P500, Clean Energy i RoboticAutomatic. Inwestowanie bezpośrednio w spółkę macierzystą nie przyszło mi do głowy, ale przyjrzę się temu dzięki 🙂 Podoba mi się długoterminowy wzrost, stabilność i koncentracja na ESG

Też miałem ich na oku i jak pisali inni, bardzo ciekawa firma, ale cena, nie wiem, nie mam jeszcze żadnej uczciwej wyceny. Jakie są Twoje liczby, które chciałbyś kupić?

Mam go w portfolio, ale nie chcę podnosić ceny zakupu. :(

Świetnie, jaki jest twój średni zakup? 😊

Chciałbym wiedzieć.

Szczerze mówiąc, bardzo lubię tę firmę. Obecna cena wydaje mi się uczciwa.

Zgadzam się z tobą.