Společnost Rivian Automotive Inc. $RIVN-1.9%plánuje vydání zelených konvertibilních dluhopisů v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, což vedlo k prudkému poklesu jejích akcií o 23 %. Toto rozhodnutí přišlo dříve, než se očekávalo. Odstranilo tím zisky společnosti za tento rok. Společnost také snížila hodnotu své hotovosti na 9,1 miliardy dolarů a zároveň oznámila očekávané tržby za třetí čtvrtletí v rozmezí 1,29 až 1,33 miliardy dolarů. Což je mírně pod očekáváním analytiků. Společnost plánuje 7. listopadu zveřejnit své kvartální výsledky za třetí čtvrtletí. Očekáváte spíše růst a odraz ze dna nebo to bude pro firmu značit problémy?

RIVN
$17.41 -$0.33 -1.86%
1 Day
-1.86%
5 Days
+0.35%
1 Month
-4.94%
6 Months
+57.65%
1 Year
-30.59%
YTD
+33.1%
5 Years
-77.09%
Max.
-77.09%

Rivian je po Tesle moje druhá největší pozice v portfoliu zatím, dost ji věřím. Takže podle mě je to jenom velmi hysterická reakce trhu. Celkově ta společnost má dobře našlápnuto a až přijde R2 platforma tak bude vyhráno, protože to bude ten Model 3 moment pro Rivian.

Super, je to taková sázka na budoucnost. Když to vyjde, bude to skvělá společnost s velkým růstem.

Jo jo přesně, je to riskantní, ale zrovna u Rivianu sem asi nejvíce klidný. Prvně tím přístupem jak vstoupili na trh. Nezkoušeli porazit Teslu a dělat nějaký Tesla killer ale šli do segmentu kde stále nikdo moc není, k tomu začli vyrábět dodávky, pro Amazon což je další jistota kterou mám. Navíc fakt je ten že i ty první auta co už jsou venku tak si lidé hodně chválí. A osobně je mi ta automobilka velmi sympatická ale tak to je to poslední co při investování řeším. Prostě Rivian na long si myslím že bude dobrá varianta a tahle reakce trhu je spíš hysterie. Ale je to můj osobní názor.

Osobně se vyhýbám této společnost jako čert kříže. 😄