Akcje$PBR+0.5%, które wielu inwestorów tutaj uwielbia, a reszta z nas jest z pewnością co najmniej zaintrygowana gigantyczną dywidendą.

Osobiście nie jestem zbyt dobrze zaznajomiony z tą spółką i chciałbym poznać Wasze opinie na temat tego, w jakim stopniu akcje te są w stanie utrzymać obecną dywidendę i czy w ogóle rozsądne jest trzymanie ich w portfelu. Jakie są wady i zalety tej bardzo interesującej spółki?

PBR
$15.34 $0.07 +0.46%
1 Day
+0.46%
5 Days
+2.95%
1 Month
+8.98%
6 Months
+33.7%
1 Year
+6.61%
YTD
+54.53%
5 Years
+32.97%
Max.
+105.03%

Ładnie napisane przez Filipa! Osobiście również miałem te akcje w swoim portfelu, około 9 miesięcy, ale zakup wyniósł około 10 USD, a sprzedaż około 13 USD, plus zebrane dywidendy. Lubię spółki wydobywcze, ale tutaj, jak napisał Filip, widzę większy spadek w przyszłości, również z powodu cięcia dywidendy lub jej nieutrzymywania w tej chwili. Nie jestem w stanie przewidzieć kiedy i dlatego sprzedałem, bo wydaje mi się, że teraz jesteśmy gdzieś w okolicach szczytu cenowego.

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź, zawsze sprawiasz, że ktoś jest bardziej konstruktywny. :)

Mam tak samo, dlatego mimo, że czasami nie wyrabiam codziennie, ale lubię tu przychodzić, wracać i być komunikatywnym, bo przez te kilka miesięcy śmiem twierdzić, że poznałem, chociaż wirtualnie, świetnych ludzi tutaj i oczywiście każdy odpowiada za swoje działania na giełdzie, ale lubię też podyskutować z ludźmi i poczytać ich opinie, poglądy. 😊