Microsoft planuje uruchomić własny chip AI w przyszłym miesiącu!

Microsoft podobno planuje uruchomić własny chip AI, aby zmniejszyć swoją zależność w szczególności od Nvidii.

Chip będzie podobny do procesorów graficznych Nvidii i zostanie zaprojektowany do obsługi serwerów centrów danych. Dzięki temu chip będzie mniej energochłonny. W przypadku centrów danych zużycie energii ma kluczowe znaczenie, ponieważ centra danych działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pojawienie się planu Microsoftu następuje wkrótce po tym, jak Reuters poinformował w czwartek, że OpenAI, firma stojąca za ChatGPT, rozważa stworzenie własnych chipów AI.

Wygląda to bardzo interesująco, czy możemy zobaczyć bitwę między $ MSFT-1.2% i $ NVDA+0.0%, co o tym sądzisz?

To może wystrzelić MSFT w górę 🤔

Nie żeby już tam nie był, ale to może go posłać jeszcze dalej.

Zobaczymy, jak rozwinie się cena akcji po zakończeniu przejęcia $ATVI+0.1%.

Tak :)

Jest to więc zdecydowanie interesujący krok i myślę, że to dobry krok, który ponownie stworzy odrobinę konkurencji, a to powinno być dobre. Z drugiej strony Microsoft jest już wystarczająco silny i jeśli uda mu się stworzyć własne chipy ... cóż, świetna wiadomość dla akcjonariuszy. 😊

Przyłączę się do aprobaty! :)

😊👍 ...za jaką cenę byś kupił? ...prawdopodobnie nie będziemy tam szukać, nie wiem, ale gdybyśmy poszli do 300 $, wystarczy trochę poniżej, więc zdecydowanie kupiłbym za dużo

Zgadzam się, Microsoft jest już naprawdę ogromną firmą, która działa w wielu branżach i dzięki temu jeszcze bardziej rozszerza swój zasięg. Świetna wiadomość dla akcjonariuszy, teraz trzeba dokończyć przejęcie $ATVI+0.1%.

Tak więc minęło dużo czasu, ale powinno to już zostać zrobione. W takim razie, jak Twoim zdaniem zachowają akcje $ATVI+0.1%, mam tam pozycję i zastanawiam się, czy ją podnieść, czy pozwolić jej kontynuować po przejęciu.