Akcie společnosti Vitesco Technologies Group AG $VTSC rostly v pondělí o více než 20% a tím dosáhly svého rekordního maxima, poté co společnost obdržela zprávu o převzetí rodinným podnikem Schaeffler AG $SHA.

Společnost Schaeffler AG uvedla, že již dosáhla dohody s rodinou Schaeffler, která drží její 49,9% podíl ve Vitescu, a dodala, že zbývajícím akcionářům nabídne 91 eur za akcii, což je o 20 % více, než byla závěrečná cena z minulého týdne.

O společnosti Vitesco jsem psal minulý týden, společnost se zaměřuje na výrobu součástek do elektrických motorů a pohonných jednotek.

Schaeffler má za cíl nakonec obě skupiny sloučit, vytvořit konkurenceschopnějšího dodavatele v segmentu elektrických vozidel a také zjednodušit impérium rodiny Schaefflerů, které zahrnuje podíly ve Vitesco a Continental AG $CON.

Jsem zvědavá, zda ten růstbude pokračovat.

Spíš si myslím, že se to bude držet na těch 91 eur/akcii. Byla to taky zajímavá příležitost, společnost se odštěpila od Continentalu a stála kolem 60€ po dvou letech na 91€ vypadá docela hezky.

To máš asi pravdu :)