Akcje Vitesco Technologies Group AG $VTSC wzrosły w poniedziałek o ponad 20%, osiągając rekordowy poziom, po tym jak spółka otrzymała wiadomość o przejęciu przez rodzinną firmę Schaeffler AG $SHA.

Schaeffler AG poinformował, że osiągnął już porozumienie z rodziną Schaeffler, która posiada 49,9% udziałów w Vitesco, dodając, że zaoferuje pozostałym akcjonariuszom 91 euro za akcję, czyli o 20% więcej niż cena zamknięcia z zeszłego tygodnia.

O Vitesco pisałem w zeszłym tygodniu, firma koncentruje się na produkcji komponentów do silników elektrycznych i układów napędowych.

Schaeffler zamierza ostatecznie połączyć obie grupy, tworząc bardziej konkurencyjnego dostawcę w segmencie pojazdów elektrycznych, a także upraszczając imperium rodziny Schaefflerów, które obejmuje udziały w Vitesco i Continental AG $CON.

Zastanawiam się, czy wzrost będzie kontynuowany.

Myślę, że bardziej prawdopodobne jest utrzymanie się na poziomie 91 euro/akcję. Była to również interesująca okazja, firma wydzieliła się z Continental i była warta około 60 euro po dwóch latach przy 91 euro wygląda całkiem nieźle.

Pewnie masz rację :)