Jsou to klasický konkurenti, každopádně by nemuselo být špatné nakoupit AMD.

Tak tenhle boj v čipech (primárně do grafik) je mezi nima spoustu let už od doby kdy AMD koupilo ATI, čili cca od 2006. V zásadě nic novýho. Jenom teď to využití jejich technologií není primárně na vykreslovací schopnosti v PC grafikách, ale na výpočetní výkon pro AI. A je to samozřejmě o nákladech na R&D a výrobu, plus samozřejmě o supply/demand situaci.

Už jsem přešel z Intelu na AMD. Co se týče grafiky, tak u Nvidie zatím zůstávám, AMD mě zatím nepřesvědčilo, ale tohle téma jsem řešil tak rok zpátky, ovšem tohle je trochu jiný šálek kávy. Stále si myslím, že tohle je super pro obě strany. Nvidia ví na čem zapracovat a AMD má o obchod více. Nevlastním už ani jednou společnost.

Podle mě jsme na začátku s AI čipy, takže bych se zatím nestrachoval.

Intel už hodně dlouho nemá co nabídnout (pokud nechceš přímotop místo CPU) a AMD má i lepší HW grafik, ale v SW (hlavně ovladač) maj ještě co dohánět.

Díky za odkaz. Teď jsem jej četl s ač nerozumím těm čipům, tak ale pokud by tyhle giganti začali vice odebírat od $AMD+0.4% mohli bychom vidět hezky růst a pak to dost stojí za zvážení teď nakoupit. 😊