Dnes reportovala výsledky společnost Mastercard a výsledky byly velice pozitivní. Velice rád bych akcie $MA+0.1% nebo $V+0.1% zařadil do portfolia, ovšem obě dvě akcie jsou aktuálně drahé. $MA+0.1% bych nakupoval pod 300$ a $V+0.1% pod 190$.

Máte akcie $MA+0.1% nebo $V+0.1% v portfoliu a na jakých cenách přikupujete?

MA
$414.36 $0.53 +0.13%
Capital Structure
Market Cap
385.5B
Enterpr. Val.
394.2B
Valuation
P/E
36.2
P/S
15.8
Dividends
Yield
0.6%
Payout
19.2%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Též super firmy za mě ale jak píšeš, obě stále na vysokých cenách a souhlas s KnowTrade, s příchodem CBDC měn to nemusí být pro ně nejlepší. Neříkám, že by končili, to vůbec ale můžou do hry přijít třeba společnosti, které jsou už teď více zapojeny s kryptem, ač ano, krypto není CBDC.

Jasný chápu, to riziko tam je, tak uvidíme jak se to dále bude vyvíjet.

Obě dvě společnosti jsou naprosto skvělé. $MA+0.1% bych moc rád přikoupil do portfolia, bohužel jak píšou i ostatní, bohužel moc drahá.

Super, vidím to úplně stejně :D

$V+0.1% 💝

MA skvělá, ale momentálně opravdu drahá.

Přesně tak :D

:D

Já si počkám, jak se teď budou vyvíjet ty platby bez karet, tedy platby ktre si budou frcer banky mimo společnosti jako  MA

Mastercard je docela drahá firma, nicméně stabilní zisky jednoznačně má. Platební karty jsou využívány čím dál více, stejně tak terminály. Nicméně trochu se obávám jaká budoucnost tyto firmy čeká s postupným nástupem CBDC měn. Evropská centrální banka už spustila přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura. Nejsem si jistý jestli budou centrální banky při vydávání těchto měn spolupracovat s karetními společnostmi (o tom jsem zatím nic nečetl) ale pokud ne, tak jím tržby výrazně klesnou. Nicméně to je jen výhružka do budoucna, v nejbližších letech nás zavedení CBDC měn nečeká. :)

Jasný chápu, to riziko tam je, ale asi bych se toho tolik nebál.

V taky 190