Tak dneska jsem byl přiřazen na vypsané PUT opci na $SOXL+2.3%. Co to znamená? Jednoduše jsem musel nakoupit 100ks tohoto ETF v ceně 15,50$ za kus.

SOXL
$23.71 $0.53 +2.29%
Capital Structure
Market Cap
-
Enterpr. Val.
-
Valuation
P/E
25.6
P/S
-
Dividends
Yield
-
Payout
-

Čekání na nákup tohoto ETF mi vydělalo asi 50$. No a čekání na prodej tohoto ETF mi bude vydělávat další a další peníze.

To je jeden z důvodů, proč miluju Opce. 😉

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Co robite v pripade, ze akcia moc vyklesa? Rollujete opciu? Lebo vtedy je tazke robit wheel.. taky pripad urcite nastane

Záleží kolik je nasbírané z PUT opci. Taky záleží, kam až cena může klesnout. V tomto případě jsem se válel na pláži, tak mě to priradilo o něco níž. 😂 Jinak se to dá rolovat v čase a níž za Credit a hrát na otočení trhu, a nebo pokud to ještě vychází dobře, tak Debet rollo, ale musím zaplatit min, než mi to rollo ušetří.

Tak vypis PUT je za mna najlepsia opcna strategia, idealne na akcie, ktore chcete aj vlastnit a je dobre sa vyhnut riskantnym akciam . Da sa sice na nich pekne zarobit ale rovnako aj prerobit :)

Super :) opce jdou úplně mimo mě, takže smekám, že se v tom vyznáte

To je škoda, je to super doplněk do investičního portfolia. 😉

To věřím :) ale znalosti bohužel nerostou na stromě:D snad se k tomu brzy dostanu a něco se priucim

SOXL má správný KID nebo máte nějaký specifický typ účtu u IBKR?

Při přiřazení z Opce člověk muze koupit cokoliv, klidně i $SPY+0.4%, tam Kid nehraje roli. 😉

Tak to je dobré vědět :) Díky.

Parádní zpráva! Gratuluji. Také začínám s opcemi, a rád čtu takovýhle příspěvky. :-) Obchoduješ přes IBKR?

Ahoj, jo přes IBKR.

Díky!

Já jsem s opcemi letos začal ☺️. Zatím tedy studuji a učím se, ale přijde mi to jako super nástroj. Do teď jsme byl převážně dlouhodobý investor. Začal jsme u Tasty Trade a po pár měsících zjistil že na začátek to chce alepoň 5-10K dolarů a jedu Wheel strategii.

Tak $SOXL+2.3% můžeš jet wheel i s 3K účtem. Přiřazení mě stálo 1550$. A koukal jsem na call straně jsou premia blízko trhu třeba 60 až 70$ týdně.

Na $SOXL+2.3% jsem se díval když jste ho tady již zmiňoval a vypadá to že ho zařadím. Já začínal na akciích třeba $SOFI+2.1%. Pak jsem se zaměřil na ETF a líbí se mi $TQQQ+1.2%  na který nemusím mít takový kapitál jako na $QQQ+0.4% 😁.

Jaký je potřeba kapitál na takové opce a přes jakého brokera obchoduješ opce?

Pro wheel strategii potřebuješ mít tak velký kapitál, abys byl schopen nakoupit 100 ks dané akcie nebo ETF. V případě $SOXL+2.3% to teď bylo třeba 1550$.

jj těch 100 akcií je právě problém velkého kapitálu ale 1550 $ se už dá..... jakého Brokera používáš? IBKR?

Prosím vás. Jaké je u toho pak riziko v % ? 100% ztráta tedy ztráta 1550 dolarů? Děkuji