Tak máme za sebou $PFE+0.5% Q3. Za mě smíšené pocity. Ztráta míň hrozná než čekali analytici. Nicméně guidance kolem 1.5$ EPS za 2023 mě ale vede k tomu, že ani za 30$ to teď není úplně nejlevnější. Bude to chtít slušný růst a provozní efektivitu aby se to v budoucnu vyhrabalo zpátky ke 40$.

Četl jsem na Twitteru, že jsme Pfizer oba vychytali docela špatně. Mám průměrnou nákupku 33$, žádná sláva... Jsem zvědavý na akvizici Seagenu - ačkoliv mi to do jejich portfolia sedí skvěle, tak číselně se mi to příliš nezamlouvá. Seagen je asi hodně long-term bet. Pod 30$ jsem chtěl původně ředit, ale nakonec jsem to nechal být a raději se podívám jinde. Přesto věřím, že je Pfizer slušně naceněný.

Holt si to budu muset vysedět :) Ne všechno se vždycky povede. Trošku bych měl obavu o dividendu. FCF to jeden rok vykryje v pohodě, ale pokud by earnings měly být delší dobu kolem 1.6-2$ tak to je vcelku problém a musel by přijít cut.

Dividenda je druhá věc - souhlas. Co Ty si myslíš o $SGEN+0.3%?

Osobně jsem nějaké takové výsledky očekával, takže můj plán je stále stejný a budu dokupovat. 👍🏽 Z fundamentálního hlediska velmi v pořádku, ale jen můj názor.

Tak celkově vid tyhle společnosti žijou z úspěchu jejich produktů a těch zas není moc, které se schválí a pak musí vydělat to, kolik je stálo je vyvinout, navíc pokrýt neúspěšné produkty které nejdou ani z laboratoře. ...z těchto důvodů jsem v tomto odvětví spíše zpátky, na druhou stranu, když to vyjde, je to pak pěkný růst. 😊

Pfe ešte pôjde dole