S&P 500 ^GSPC
5,072.67
-0.11%
Alphabet GOOG
$137.25
-2.03%
Tesla TSLA
$203.10
+1.69%
Apple AAPL
$180.91
-0.94%
Nvidia NVDA
$784.36
-0.34%
Amazon AMZN
$173.76
+0.13%
Microsoft MSFT
$407.13
-0.09%
Meta META
$487.36
+0.06%

Czy deepfake wygra? Przyszły wpływ sztucznej inteligencji na wybory w USA

Dominik Kumięga
20. 1. 2024
3 min read

Sam Altman, CEO OpenAI, zapewnia opinię publiczną, że sztuczna inteligencja i USA pozostaną stabilne niezależnie od wyniku wyborów prezydenckich. Wraz z rosnącymi obawami o wpływ technologii na proces polityczny, Altman podkreśla znaczenie środków zapobiegających niewłaściwemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji w kampaniach wyborczych.

Dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, mówił spokojnie o przyszłości sztucznej inteligencji i polityki w Stanach Zjednoczonych, pomimo miażdżącego zwycięstwa Donalda Trumpa w republikańskich kaukazach. Altman podkreślił, że niezależnie od wyniku tegorocznych wyborów prezydenckich innowacje technologiczne i sztuczna inteligencja pozostaną zgodne z wartościami demokratycznymi.

Przemawiając na Światowym Forum Ekonomicznym Altman podkreślił znaczenie środków zapobiegających niewłaściwemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji w kampaniach politycznych. W kontekście rosnących obaw o potencjalny wpływ technologii na proces wyborczy, Altman podkreślił, że pomimo poprzednich cykli wyborczych, mniej martwi go manipulacja za pomocą sztucznej inteligencji.

Środki przeciwko niewłaściwemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji

OpenAI, firma zajmująca się rozwojem sztucznej inteligencji, w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich wydała nowe środki mające na celu zapobieganie niewłaściwemu wykorzystaniu jej technologii w kampaniach politycznych.. Jednym z tych środków jest całkowity zakaz korzystania z ChatGPT w kontekście politycznym.

"Myślę, że nasza rola bardzo różni się od roli platform dystrybucyjnych, takich jak sieci społecznościowe czy wydawcy wiadomości. Oczywiście musimy z nimi współpracować, więc to tak, jakbyś generował tutaj i dystrybuował tutaj. I musi być między nami dobra rozmowa".
Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI

Omawiając przyszłość regulacji dotyczących sztucznej inteligencji w USA, Altman powiedział, że kluczowe jest przyjęcie nowych standardów bezpieczeństwa i ochrony. Przypomniał publiczności, że Prezydent Biden wydał w zeszłym roku rozporządzenie wykonawczewzywając do wprowadzenia nowych standardów bezpieczeństwa, prywatności i egzekwowania praw obywatelskich w zakresie sztucznej inteligencji.

Altman uważa, że rola OpenAI jest różni się od platform dystrybucyjnych. Powiedział jednak również, że firma musi ściśle monitorować i zapewniać ścisłą kontrolę nad swoimi narzędziamiaby zapobiec ich niewłaściwemu wykorzystaniu w środowisku politycznym.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.