S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Wielu inwestorów, w tym ja, trzyma akcje w perspektywie długoterminowej. Przekonałem się jednak, że dla każdego jest to inny horyzont czasowy. Niektórzy inwestują długoterminowo przez 5 lat, inni przez 10 lat, a jeszcze inni przez ponad 30 lat.

Najdłużej trzymałem swoje pierwsze akcje, a teraz minęło już 11 lat i z łatwością dodam do tego kolejne 20, a prawdopodobnie nawet więcej.

A Ty?


Zdecydowanie długoterminowy, ponieważ zacząłem inwestować stosunkowo młodo, więc widzę siebie trzymającego go przez co najmniej kolejne 30 lat i regularnie zwiększającego jego wartość.

Także :)

Inwestuję od 2019 roku, z wyjątkiem regularnego inwestowania w indeksy / LVMH, obracam poszczególnymi tytułami bardziej na transakcjach krótkoterminowych niż długoterminowych (nawet w ramach handlu, tj. minut, maksymalnie godzin).

Wow, to trochę czasochłonne, prawda?

Zawsze utrzymuję horyzont czasowy od wpół do czwartej (kiedy otwiera się amerykańska giełda) do maksymalnie 5, więc mogę pokryć zmienność, więc nie jest to tak czasochłonne.

Inwestuje od niecałego roku i akcje które trzymam cały czas to może 3 z dawnych 20+ akcji teraz zredukowałem do około 12, ale im mniej mam tym bardziej jestem pewny że to znowu na dłuższy okres czasu oczywiście są wyjątki że za jakąś cenę bym sprzedał część. Ale zdecydowana większość jest na kilka lat, powiedzmy min. 5 lat.

20+ akcji to dużo, ja mam 18 i uważam, że lepiej mieć 12 i trzymać i nie musieć w ogóle o tym myśleć :)

Wiem o tym, ale biorę to pod uwagę potencjał akcji w przyszłości i jeśli znajdę wystarczająco dużo wysokiej jakości akcji, nawet 30, więc będę je miał w dobrej cenie 😃 ale nie ma ich tak wiele, gdy porównamy cenę 🙂 nie martw się o cenę, możesz znaleźć nawet 100, ale cena po prostu decyduje.... 😃

Czy mogę zapytać, co to za akcja?

Via

Tak więc dla mnie podstawą długowieczności jest test czasowy. Po tym czasie ocenię, czy trzymać, czy wybrać coś bardziej obiecującego i ryzykownego, ale znowu na co najmniej trzy lata, czy wręcz przeciwnie, bezpieczniejszego, dla którego zakładam jeszcze dłuższe trzymanie - na zawsze 😂

Test czasowy to podstawa, nie chciałbym od tego płacić podatku. Trzymanie go w nieskończoność to tak naprawdę spadek dla dzieci:D

Aha, tak, i dodam tylko, że inwestycja na zawsze nie musi być tylko akcjami, co powiesz na nieruchomości 😉

Wow, właśnie myślę o podobnej dyskusji tutaj, tylko kiedy ktoś miałby opinię na temat realizacji zysków. ...W każdym razie, jeśli chodzi o twój temat, inwestuję w akcje dopiero od około półtora roku, więc jest to również mój najdłuższy holding i zamierzam trzymać coś dłużej, może 20 lat, jak piszesz. Oczywiście zdarza mi się też kupić coś, co trzymam tylko chwilę, czy to tydzień, miesiąc, kwartał, a potem znowu sprzedać z zyskiem.

A co przeważa w Twoim portfolio?