S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

3 akcje spółek infrastrukturalnych, które wzrosły o ponad 40% w ciągu ostatniego roku

Jaczek Vodiczka
18. 3. 2024
5 min read

Wraz z nadejściem boomu infrastrukturalnego w Stanach Zjednoczonych pojawiło się wiele możliwości dla inwestorów poszukujących stabilnych akcji. Dzięki imponującym projektom finansowanym przez ustawę o inwestycjach infrastrukturalnych i miejscach pracy pojawiają się nowe możliwości wzrostu i zysków. To ambitne posunięcie legislacyjne wysunęło na pierwszy plan niektóre spółki, które mają potencjał do wykorzystania boomu infrastrukturalnego. Inwestorzy powinni uważnie przyglądać się właśnie tym akcjom. listę obserwacyjnąponieważ mogą one oferować stabilne zwroty i potencjał długoterminowego wzrostu.

Projekty infrastrukturalne finansowane przez IIJA stanowią ogromną szansę dla spółek zajmujących się budownictwem, transportem, energią i innymi sektorami infrastruktury. Inicjatywa ta, której celem jest modernizacja i rozbudowa amerykańskiej infrastruktury, generuje ogromną liczbę inwestycji i kontraktów w całym kraju. Oznacza to, że firmy działające w tych sektorach mogą mieć przed sobą szczególnie obiecujący okres. .

Caterpillar $CAT+1.6%

Caterpillar utrzymuje swoją pozycję wiodącego producenta od dziesięcioleci sprzętu budowlanego i górniczego. sprzętu budowlanego i górniczego. Z ponad 90 lat historii i działalności na całym świecie, firma zdobyła zaufanie klientów dzięki niezawodnym produktom i innowacyjnemu podejściu do technologii. Wyniki za rok 2023 wskazują na imponujące liczby. Sprzedaż firmy osiągnęła 67,1 mld USD, co stanowi 13% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost ten wynika z silnego popytu na sprzęt budowlany z amerykańskich projektów infrastrukturalnych, kompensującego malejący popyt w Chinach.

CAT
$363.25 $5.64 +1.58%
Fair Price: $936.79
Srnqwrza: 76.57%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Caterpillar koncentruje się nie tylko na sprzedaży swojego sprzętu, ale także na długoterminowych relacjach z klientami i wsparciu przez cały okres użytkowania swoich produktów. Firma inwestuje w innowacje i rozwój nowych technologii, które poprawiają wydajność i bezpieczeństwo operacji. Biorąc poduwagę rosnące potrzeby infrastrukturalne w USA i potencjał dodatkowych projektów globalnych, Caterpillar staje się kluczowym graczem w branży sprzętu budowlanego i stabilną okazją inwestycyjną dla inwestorów.

CAT
$363.25 $5.64 +1.58%

Zwroty dla akcjonariuszy Caterpillar mogą sprawić, że będą to jedne z najlepszych akcji infrastrukturalnych do kupienia. Spółka nie boi się wynagradzać swoich akcjonariuszy i zwróciła im m.in. 7,5 mld 7 milionów dolarów poprzez dywidendy i wykupy. Dzięki 30-letniemu rekordowi wzrostu dywidend i solidnym wynikom, Caterpillar oferuje inwestorom możliwość uczestniczenia w dobrze prosperującym sektorze infrastruktury o wysokim potencjale wzrostu.

Quanta Services $PWR+2.6%

Quanta Services stała się synonimem innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań infrastrukturalnych w USA. Od modernizacji sieci elektrycznych po rozwój energii odnawialnej, firma stała się nieodzownym partnerem dla wymagających projektów infrastrukturalnych. Z ponad 20 lat doświadczenia i setki pomyślnie zakończonych projektów, Quanta Services stała się jednym z kluczowych graczy w tej dziedzinie.

W swoim najnowszym sprawozdaniu finansowym firma ogłasza rekordowe liczby, które tylko potwierdzają jej pozycję lidera. Przychody za rok 2023 osiągnęły imponujący poziom 20,88 mld USD, co stanowi wzrost o 22% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost ten jest potęgowany przez fakt, że Quanta Services zamknęła rok 2023 z portfelem zamówień o wartości30,1 mld USD, co wskazuje na dalszy potencjał przyszłego wzrostu i ekspansji.

PWR
$251.95 $6.39 +2.60%

Wraz z przewidywanym wzrostem liczby finansowanych projektów infrastrukturalnych IIJA Quanta Services może stać się jedną znajbardziej ekscytujących akcji w 2024 r. Spółka spodziewa się dodatkowych kontraktów w drugiej połowie roku i mocno określiła cele dalszego rozwoju swoich usług. Z ponad 46 000 projektów wspieranych przez IIJA, Quanta Services staje się kluczowym graczem na arenie modernizacji infrastruktury w USA.

Vulcan Materials $VMC+1.9%

Vulcan Materials jest prawdopodobnie niedocenianym bohater w świecie materiałów budowlanychktóry wpływa na codzienne życie wielu Amerykanów. Z ponad 90% udział w rynku kruszyw w Stanach Zjednoczonych, firma jest jednym z największych graczy. Patrząc na ostatnie wyniki, firma publikuje imponujące liczby. W 2023 r. sprzedaż Vulcan Materials osiągnęła 6% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, potwierdzając siłę i stabilność firmy w okresie wzrostu i ekspansji.

Dzięki lokalnym kamieniołomom, które umożliwiają wydajne dostawy kruszyw do wszystkich części kraju, firma Vulcan Materials jest idealnie przygotowana do czerpania korzyści z rosnącego popytu na materiały budowlane. Firma inwestuje również w innowacje i zrównoważone technologie, co pozwala jej być w czołówce rozwoju w swojej branży. Dzięki ponad 15,6 miliardom ton prawdopodobnych i potwierdzonych rezerwkruszyw , firma ma wyjątkową pozycję, aby skutecznie reagować na popyt i pozostać konkurencyjną.

VMC
$259.26 $4.78 +1.88%

Inwestowanie w Vulcan Materials staje się coraz bardziej atrakcyjne, szczególnie w świetle spodziewanego wzrostu liczby projektów infrastrukturalnych. projektów infrastrukturalnych w Stanach Zjednoczonych. Spółka posiada solidne solidne fundamenty, które pozwalają jej prosperować w okresach wzrostu i stabilności. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na materiały budowlane w istniejących i nowych projektach projektach Vulcan Materials może stać się kluczowym graczem na rynku materiałów budowlanych i inwestycji kapitałowych. Szansa z dużym potencjałem wzrostu.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, dlatego zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.