S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

BlackRock a jeho další kroky

$BLK+0.6% snad nemusím moc představovat, společnost která spravuje jedny z největších fondů na světě, které nabízí vládám, nadacím, společnostem a i drobným investorům po celém světě. Nyní otevírá saúdskou investiční společnost s počátečními 5 miliardami dolarů od PIF

Správce aktiv BlackRock spustí investiční platformu v Rijádu s pomocí kotevní investice ve výši 5 miliard dolarů od saúdskoarabského veřejného investičního fondu, státního investičního fondu království. (PIF) Oznámení přišlo v úterý s cílem urychlit růst kapitálových trhů v zemi bohaté na ropu v Perském zálivu.

Nová platforma se bude jmenovat BlackRock Riyadh Investment Management, neboli BRIM.

BRIM si klade za cíl pomoci přivést zahraniční institucionální investice do Saúdské Arábie a také rozvíjet saúdskoarabský průmysl správy aktiv, rozšířit místní kapitálové trhy a diverzifikaci investorů a podporovat rozvoj talentů království v oblasti správy aktiv. Tato iniciativa, stejně jako mnoho dalších od PIF, který dohlíží na spravovaná aktiva v hodnotě 925 miliard dolarů, přispívá k saúdskoarabské vizi 2030, projektu v hodnotě mnoha bilionů dolarů, jehož cílem je modernizovat ekonomiku království a diverzifikovat ji mimo ropu.

Larry Fink, generální ředitel společnosti BlackRock, v prohlášení uvedl, že království „se stalo stále atraktivnější destinací pro mezinárodní investice, protože vize 2030 ožívá“.

Jak pohlížíte na BlackRock $BLK+0.6% Vy, myslíte i že je v pořádku, že jedna společnost má takovou moc díky aktivům které spravuje? A není rizikové spojení se státem, který z geopolitického hlediska stojí mezi západem a východem a může tak na mnohé mít též vliv? 😊

Já osobně mám společnost v portfoliu a ač její velikost může být na jednu stranu "děsivá" tak právě i proto chci v nich držet část svého kapitálu, jelikož u nich nevidím konkurenta na trhu a jejich diverzifikace je tak veliká, že se nebojím nějakých velkých pádů.


Jak píšeš obrovská a silná společnost.. Zde se investice díky neskutečné diverzifikaci vůbec nebojím.

Partner

👍 nemám co dodat, souhlas.

super!

Já to vidím stejně jako ty. Je to trochu riziko,  ale nebojím se toho. Akcie v portfoliu nemám, ale budu se muset podívat a určit cenu k nákupu.

Partner

Jj, no je docela vysoko, nebo tot otázka pro každého to může být jinak, já jej chytil někde kolem 600$ za kus, takže jsem spokojen.

Ty jo, tak za 600$ bych nakupoval hned, ale na aktuální ceně už asi ne.

Partner

@lukasnekvapil Souhlas, na aktuální ceně taky nekupuji.