S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

3 akcje wzrostowe na 52-tygodniowych minimach

Radzim "JP" Gajos
2. 5. 2024
6 min read

W tym artykule przyjrzymy się, jak trzy wiodące firmy z różnych sektorów - produkcji broni wysokiej klasy, globalnej komunikacji satelitarnej i radia satelitarnego - radzą sobie z ostatnimi wyzwaniami gospodarczymi. Pomimo spadającej sprzedaży i akcji osiągających 52-tygodniowe minima, pierwsza z nich utrzymuje silną pozycję finansową i zaufanie inwestorów dzięki stabilnym dywidendom. Druga firma, która dominuje w komunikacji satelitarnej, rozszerza swoje usługi na kluczowe obszary i generuje solidne przepływy pieniężne, umożliwiając dalsze inwestycje w innowacje.

Z kolei druga firma wykorzystuje swoją dominującą pozycję w radiu satelitarnym, aby utrzymać bazę klientów i dokonywać inwestycji, które zwiększają jej zasięg rynkowy. Spółki te nie tylko wykazują zdolność do adaptacji do zmieniającego się otoczenia, ale także oferują atrakcyjne możliwości dla inwestorów poszukujących potencjału wzrostu w niepewnych czasach.

SturmRuger $RGR+0.3%

Sturm Ruger, amerykański producent bronijest znany z wysokiej jakości produktów, które trafiły w ręce zarówno cywilnych strzelców, jak i organów prawnych. prawnych. Założona w 1949 roku firma ma długą historię innowacji i solidnej konstrukcji, dzięki czemu stała się zaufaną marką w dziedzinie obrony osobistej i strzelectwa sportowego. W 2023 r. firma odnotowała spadek przychodów, co znalazło odzwierciedlenie w cenie akcji, która spadła do 52-tygodniowego minimum. Pomimo tego spadku, Sturm Ruger odnotował sprzedaż w wysokości 543 mln euro w ubiegłym roku, co nadal odzwierciedla silny popyt na ich produkty w niestabilnym środowisku gospodarczym.

W czasach niepewności, takich jak lata wyborczeSturm Ruger historycznie wykorzystywał to do wzmocnienia swojej pozycji rynkowej. Chociaż wyniki za 2023 r. wykazały spadek, analitycy spodziewają się, że nadchodzący rok wyborczy może przynieść ponowne zainteresowanie zakupem broni, co może doprowadzić do zwrotu w wynikach sprzedaży. Ponadto firma utrzymuje zdrowy bilans finansowy z minimalnym zadłużeniem i silną rezerwą gotówki, dzięki czemu jest dobrze przygotowana do wykorzystania możliwości rozwoju w nadchodzących latach.

RGR
$43.05 $0.12 +0.28%

Sturm Ruger wykazuje również zaangażowanie w zwracanie wartości swoim akcjonariuszom poprzez regularne dywidendy. regularne dywidendy. W 2023 r. firma wypłaciła dywidendę w wysokości 0,71 USD na akcję, co odpowiada wskaźnikowi wypłat wynoszącemu około 40% dochodu netto. 40% dochodu netto. Polityka ta nie tylko promuje zaufanie inwestorów w czasach niestabilnych rynków, ale także zapewnia stabilny dochód z inwestycji w czasie, gdy cena rynkowa akcji może być pod presją. Z ponad pół wieku historii wzrostu dywidend, Sturm Ruger ma solidną podstawę do dalszego zrównoważonego wzrostu.

IridiumCommunications $IRDM+3.4%

Iridium Communications, światowy lider w dziedzinie komunikacji satelitarnejzapewnia krytyczne usługi komunikacyjne w obszarach, w których tradycyjne sieci są niedostępne. W 2023 r. firma Iridium kontynuowała swoją misję łączenia świata poprzez solidną sieć 66 satelitów "niskoorbitowych", które pokrywają całą planetę. całą planetę. Ta wyjątkowa infrastruktura umożliwia firmie oferowanie usług w krytycznych obszarach, takich jak komunikacja morska, lotnicza i rządowa, co skutkuje przychodami przekraczającymi 790 milionów w ubiegłym roku.

W ramach swojej strategii rozszerzania zasięgu rynkowego, Iridium uruchomiło ostatnio kilka innowacyjnych projektów mających na celu integrację usług satelitarnych z naziemnymi sieciami telekomunikacyjnymi. W 2022 r. firma uruchomiła inicjatywę współpracy z głównymi graczami w branży telekomunikacyjnej, umożliwiając jej oferowanie ulepszone usługi usługi łączności dla aplikacji IoT. Strategia ta nie tylko zwiększa wartość Iridium w oczach partnerów i klientów, ale także otwiera nowe możliwości rynkowe, które mogą znacznie zwiększyć przychody i rentowność firmy w nadchodzących latach.

IRDM
$31.48 $1.04 +3.42%

Pomimo wyzwań, takich jak wysokie koszty utrzymania i rozbudowy floty satelitarnej, Iridium z powodzeniem wygenerowało znaczące przepływy pieniężne. przepływy pieniężne, pozwalając firmie na reinwestowanie w dalszy rozwój i innowacje. W 2023 r. firma odnotowała wolne przepływy pieniężne w wysokości około 270 milionów dolarów, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z poprzednimi latami. Te wyniki finansowe pozwalają Iridium kontynuować zaangażowanie na rzecz akcjonariuszy, o czym świadczy stała wypłata dywidendy, co może uczynić ją atrakcyjną opcją dla inwestorów poszukujących stabilnego dochodu w sektorze zaawansowanych technologii.

SiriusXM $SIRI-1.5%

Sirius XM, wiodący dostawca dostawca radia satelitarnego w Ameryce Północnej, oferuje szeroką gamę kanałów muzycznych, informacyjnych, sportowych i rozrywkowych. W 2023 r. spółka odnotowała przychody w wysokości ok. 9 miliardów dolarów, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, podkreślając jej zdolność do utrzymania stabilnej bazy klientów pomimo rosnącej konkurencji w branży mediów strumieniowych. Sirius XM kontynuuje strategię dywersyfikacji treści i rozszerzania swojej oferty, w tym podcasty i spersonalizowanych usług muzycznych, przyciągając szerszą publiczność i zwiększając zaangażowanie użytkowników.

SIRI
$3.00 -$0.04 -1.48%
Fair Price: $5.31
Hllguu: 58.05%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Działania inwestycyjne Spółki w 2023 r. obejmowały znaczne nakłady kapitałowe w wysokości 500 mln USD na ulepszenia platformy technologiczne i infrastrukturę satelitarną. Inwestycje te koncentrują się na poprawie jakości sygnału i rozszerzeniu zasięgu geograficznego, co umożliwi Sirius XM oferowanie swoich usług w odległych obszarach. Ponadto firma zintensyfikowała swoje kampanie marketingowe, aby zwiększyć świadomość świadomości marki i przyciągnięcia nowych subskrybentów, co jest kluczem do jej długoterminowego wzrostu w konkurencyjnej przestrzeni medialnej.

SIRI
$3.00 -$0.04 -1.48%

Wyniki finansowe Sirius XM w 2023 r. pokazują, że pomimo wyzwań, firma pozostaje rentowna, z dochód netto w wysokości 1,2 miliarda i stabilnymi przepływami pieniężnymi, które pozwalają na dalsze wypłacanie dywidend. Sirius XM wykazał również poprawę marż operacyjnych, odzwierciedlając skuteczne zarządzanie zarządzania kosztami i optymalizacji operacji. Wyniki te wzmacniają stabilność finansową firmy i jej zdolność do sprostania przyszłym wyzwaniom gospodarczym i branżowym.

Zastrzeżenie: Na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, dlatego zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.