S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

3 akcje, które sztuczna inteligencja Google uwzględniłaby w swoim portfolio

Róbert Cibor
3. 5. 2024
5 min read

Dziś pokażemy, w jaki sposób sztuczna inteligencja przekształca tradycyjne metody analizy finansowej i oferuje inwestorom unikalny wgląd w przyszłość rynku akcji. Przyjrzymy się trzem konkretnym akcjom, które według najnowszych prognoz mają duży potencjał wzrostu. Te "rekomendowane" przez AI akcje mogą stanowić interesujące możliwości. Zaczniemy od wiodącej platformy e-commerce, która szybko zyskała globalne uznanie i której sprzedaż gwałtownie wzrosła dzięki rosnącym potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie sprzedaży online.

Następnie przyjrzymy się jednemu z największych producentów sprzętu AGD, który przesunął granice dzięki zwiększonemu popytowi. Na koniec przyjrzymy się firmie technologicznej specjalizującej się w bezpieczeństwie internetowym, której innowacje zmieniają sposób, w jaki chronimy nasze środowisko cyfrowe.

Shopify $SHOP+1.2%

Shopify, kanadyjska firma założona w 2006 roku, szybko stała się jednym z wiodących dostawców platform e-commerce. platform handlu elektronicznego. W ciągu ostatnich kilku lat firma szybko rozszerzyła swoją globalną obecność, co doprowadziło do znacznego wzrostu jej obrotów. W 2023 r. Shopify odnotował roczny przychód w wysokości 7,1 mld USD, co stanowi około 33% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost ten był i prawdopodobnie nadal będzie napędzany przez zwiększone zainteresowanie małych firm sprzedażą online ze względu na pandemię COVID-19. COVID-19.

SHOP

Shopify

SHOP
$58.53 $0.72 +1.25%
Fair Price: $56.92
Hmxrvpot: 19.50%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

W ostatnim kwartale 2023 r. Shopify odnotował przychody w wysokości 2,2 mld USD, co stanowi wzrost o 26% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Wzrost ten wynikał przede wszystkim z rozszerzenia usług i integracji z popularnymi mediami społecznościowymi, umożliwiając sprzedawcom detalicznym łatwe łączenie ich produktów z dużymi grupami odbiorców online. Shopify kontynuuje również ulepszanie swoich rozwiązań technologicznych, które obejmują zaawansowane narzędzia analityczne i sztuczną inteligencję. sztuczną inteligencję, które pomagają użytkownikom optymalizować strategie sprzedaży i poprawiać doświadczenia klientów.

SHOP

Shopify

SHOP
$58.53 $0.72 +1.25%
Target Price
81.6 (+39.42% Upside)

Biorąc pod uwagę stały wzrost zakupów online, analitycy przewidują, że Shopify będzie nadal rosnąć i może nawet osiągnąć przychody w wysokości do 10 miliardów Firma planuje dalsze inwestycje w rozwój swoich usług, w tym rozszerzenie oferty na rynki międzynarodowe i poprawę integracji z kanałami sprzedaży offline. kanałami sprzedaży offline. Strategia ta powinna pozwolić Shopify na utrzymanie przewagi konkurencyjnej.

Whirlpool Corporation $WHR-0.7%

Whirlpool Corporation, wiodący na świecie producent wiodący producent sprzętu AGDutrzymuje stabilną pozycję dzięki długiej historii innowacji i rentowności. W 2023 r. firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 19,4 mld USD co stanowi spadek 1,3% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak w 2023 r. Whirlpool odnotował zysk netto w wysokości 481 mln USD, co stanowi znaczny skok z 1,5 mld USD w tym samym okresie poprzedniego roku.

Chociaż globalne łańcuchy dostaw spowodowały pewne komplikacje, firma z powodzeniem poradziła sobie z tymi wyzwaniami dzięki rozległej sieci dystrybucji i efektywnemu zarządzaniu kosztami. Wyniki te świadczą o silnej pozycji firmy.

WHR
$91.38 -$0.60 -0.65%
Target Price
129.33 (+41.53% Upside)

Biorąc pod uwagę oczekiwane obniżenie stóp procentowych Whirlpool może stanąć w obliczu dalszego wzrostu w nadchodzących latach. Niższe stopy procentowe zazwyczaj zachęcają do inwestowania w nieruchomości i remonty domów, co może prowadzić do wyższy popyt na urządzenia AGD. Firma planuje również rozszerzyć swoją działalność i inwestować w nowe technologie, co powinno jeszcze bardziej zwiększyć jej udział w rynku i poprawić konkurencyjność. Analitycy szacują, że jeśli warunki ekonomiczne będą sprzyjające, Whirlpool może osiągnąć dalszy wzrost sprzedaży nawet o o 5 % w ciągu najbliższych dwóch lat.

Cloudflare $NET+0.1%

Cloudflare, założona w 2009 r., jest amerykańską firmą technologiczną specjalizującą się w dostarczaniu usług bezpieczeństwa internetowego, dystrybucji treści i infrastruktury chmurowej. Jej sieć obejmuje ponad 200 miast w ponad 100 krajachumożliwiając klientom zwiększenie wydajności aplikacji i usług internetowych. W 2023 r. Cloudflare osiągnął przychody w wysokości 1,3 mld USD, co stanowi wzrost o 32% w porównaniu z rokiem poprzednim.

NET
$75.23 $0.09 +0.12%
Fair Price: $45.27
Mnsbxtay: 74.19%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

W ostatnim kwartale 2023 r. Cloudflare kontynuował imponujący wzrost, osiągając przychody w wysokości 362 mln USD, co stanowiło wzrost o 31% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wzrost ten wynikał przede wszystkim z ekspansji usług bezpieczeństwa, które są niezbędne w dzisiejszym cyfrowo połączonym świecie. Firma ogłosiła również, że z jej usług korzysta obecnie ponad 4 miliony klientówz czego 119 000 to klienci płacący, w tym duże korporacje, co świadczy o ich wiarygodności i skuteczności.

NET
$75.23 $0.09 +0.12%
Target Price
100.19 (+33.18% Upside)

Wraz z rosnącą liczbą cyberzagrożeń i zwiększonym naciskiem na bezpieczeństwo online, oczekuje się, że Cloudflare będzie nadal rozwijać i wprowadzać innowacje w zakresie bezpieczeństwa i infrastruktury IT. Firma od dawna stawia sobie za cel rozszerzenie swojej oferty technologicznej i wzmocnienie swojej pozycji kluczowego gracza w zakresie bezpieczeństwa i wydajności aplikacji i usług internetowych.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.