Aktuální zprávy o AMD

AMD$AMD-0.2% dosáhla 33% podílu na trhu serverových CPU a připravuje se na uvedení nové generace procesorů „Turin“. Na konferenci JP Morgan Global Technology, Media, and Communications zdůraznila finanční ředitelka Jean Hu růst společnosti v oblasti serverů, CPU a GPU. AMD také uzavřela významné partnerství s Microsoftem $MSFT+0.1% pro využití GPU MI300X v Azure cloudu, což posílilo její pozici na trhu.

Klíčové body

- Plány na spuštění nové generace AI PC ve druhé polovině roku, což může významně oživit trh s PC.

- Potenciál pro opětovný vstup na trh Arm Holdings $ARM+1.6%, využitím stávajících schopností a IP bloků.

- Dlouhodobý růstový potenciál na trhu vestavěných procesorů, především díky synergii s Xilinx.

- Významní klienti jako American Express $AXP-0.8%, Shell $SHEL-0.9% a STMicroelectronics $STM-2.2% přecházejí na infrastrukturu založenou na AMD, což ukazuje na silnou poptávku po energeticky efektivních a nákladově efektivních řešeních.

Akcie AMD vzrostly o 1,87 % na 169,47 USD a za posledních 12 měsíců vzrostly o 33 %. Tento optimistický výhled je podpořen i silným růstem v segmentech stolních a notebookových počítačů, přesto však analytici varují před možnými omezeními v dodávkách MI300, slabostí v herním segmentu a agresivní cenovou politikou společnosti Nvidia $NVDA+3.5%.

AMD

AMD

AMD
$159.90 -$0.34 -0.21%

Máte AMD v portfoliu nebo jste spíše zastáncem Nvidie?


Partner

$AMD-0.2% mám krásnou pozici vytvořenou na ceně 95$ ...bohužel malá pozice, rád bych přikupoval ale je těžké kupovat když máte první pozici takto hezky dole a nákup nyní by mi hodně zvedl průměr. Takže váhám ... ale jinak společnost se mi líbí, nejsem úplně maximalista $NVDA+3.5% když to vezmu ve srovnáním tyhle dva konkurenty. O $INTC-1.0% si myslím bohužel stále, že tahá a bude tahat za kratší provaz. Díky tomu že používám Apple, tak osobně jsem rád že už nevidím v Macu Intel, ale že Mac má už své čipy. Je to velice pozitivně znát dle mě.

Musím za sebe říct, že jsem hodně skeptický k jejich procesorům. Vím, že jsou mnohdy lepší než Intel, ale jako spotřebitel si stále raději do PC koupím Intel. Notebook potom neřeším, tam beru Apple. Je to kvalitní společnost, ale vybral jsem předtím Nvidiu a tu jsem už prodal. Nyní nebudu nakupovat.

Amd mam malou pozici a jsem spokojen ze se odrazila a muj vstup byl celkem u dna te korekce😉 jeste premyslim ze bych prikoupil pro me je stale ve hre navrat na tech 220 docela blizko😇😉

AMD jsem ještě nedávno měl v portfoliu, teď už jen Teslu 😁

Timeline Tracker Overview