S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

2 vysoce kvalitní akcie, které budu nakupovat v případě recese

Akciový trh zažívá výprodeje jako už dlouho ne. Po delším býčím trendu by nyní trh mohl směřovat k hlubší korekci směrem dolů. Od recese nejsme příliš daleko a proto nákup kvalitních společností a závazek držet je po mnoho let je tím nejjistějším způsobem, jak dosáhnout tržních výnosů. Následující dvě akcie jsou dle mého názoru vynikajícím začátkem.

Čeká ekonomiky v příštích letech recese? 

Nvidia $NVDA-2.7%

Pravděpodobně neexistuje lepší technologická akcie k dlouhodobému držení než Nvidia $NVDA-2.7%, která je připravena využít všech hlavních trendů v sektoru. Má prsty v hrách, datových centrech, umělé inteligenci, automobilech i kryptoměnách. Její výkonné procesory se používají ve všech oblastech, od simulace počasí a sekvenování genů až po hluboké učení a robotiku.

Nvidia je lídr ve svém oboru 

Co je trochu je smolné je pokuta ve výší pokutou 5,5 milionu dolarů, kterou společnost dostala za to, že v roce 2018 podcenila roli, kterou v tržbách její herní divize hrála těžba kryptoměn, protože těžaři přeměňovali její herní procesory na jednotky pro těžbu kryptoměn a Nvidia nezveřejnila, jaký nárůst tím získala.

Od té doby však výrobce čipů snížil rychlost hašování svých procesorů GeForce RTX 3060 na polovinu, čímž omezil jejich účinnost, a vyvinul samostatný čip zaměřený na těžbu kryptoměn, CMP neboli Cryptocurrency Mining Processor. V loňském roce nakonec vygenerovala tržby z CMP ve výši 550 milionů dolarů, i když jsou nestálé a závisí na tom, co se děje na trzích s kryptoměnami.

Herní a datová centra jsou dva největší segmenty výrobce čipů s celkovým obratem 23 miliard dolarů, což je asi o 60 % více než v předchozím roce. Oba segmenty stále rychle rostou a budou růst i v příštích letech. Akcie společnosti Nvidia od počátku roku klesly o 36 % a analytici vidí, že v příštích pěti letech poroste její zisk každoročně téměř o 31 %. I když se čas od času vyskytnou zádrhele, je to akcie, která by za rozumnou cenu měla být dlouhodobě součástí portfolia. 

Verizon $VZ-1.1% 

Akcie společnosti Verizon $VZ-1.1% v roce 2022 neklesají tolik jako akcie Nvidie (v době psaní tohoto článku jsou asi o 8 % níže). Akcie telekomunikační společnosti nedávno utrpěly jeden z nejhorších týdnů za poslední dobu poté, co její výsledková zpráva ukázala pokračující úbytek předplatitelů, což ji přimělo naznačit, že celoroční očištěný zisk bude na spodní hranici předchozího výhledu.

Verzion je jeden z největších operátorů v USA

Přesto je zde mnoho důvodů k optimismu. Úbytek zákazníků byl výrazně nižší, než se očekávalo, pouhých 36 000 předplatitelů neplacených bezdrátových telefonů oproti očekávání analytiků, kteří předpokládali ztrátu 75 000, a zavádění sítě 5G jí zajišťuje dlouhodobý ziskový růst. Společnost Verizon vlastní nejvíce spektra v pásmu pod 6 gigahertzů, kde bude 5G zpočátku nasazeno, a je lídrem v oblasti milimetrových vln, tedy v oblasti, kam nakonec celé odvětví směřuje. Od zvýšení rychlosti sítě uplynulo již několik let a nasazení 5G slibuje výrazný nárůst.

Verizon není růstovou akcií stejně jako Nvidia. S 91,4 milionu postpaid telefonních přípojek, 23,8 milionu předplacených přípojek a 134 miliardami dolarů ročních tržeb je telekomunikační společnost největším poskytovatelem bezdrátových služeb v USA. 

Verizon je stabilní společností, která vyplácí dividendu, jejíž roční výnos je v současné době 5,45 %. Od svého vstupu na burzu v roce 2000 vyplácí dividendu každý rok a od roku 2006 ji také každoročně zvyšovala. Je pravděpodobné, že bude existovat ještě nejméně 20 let, a měla by být základem portfolia investorů typu "kup a drž".

Jedná růstová, druhá hodnotová. V obou případech se však jedná o vysoce stabilní společnosti, které by měli ustát i tu nejhorší recesi. Jedná ale o můj názor a není to tedy investiční doporučení. Vždy si dělejte vlastní analýzu. Informace o společnostech jsem čerpal z práce analytika Rich Duprey. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 562 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@trollbringer @ptrk_drzn souhlasíte se mnou nebo byste si vybrali jiné akcie? Čekám na smršť nápadů :))

Tak smršť určitě nepřijde, protože bych volil stejně :D

klidně mi odporuj nebo navrhni nějakou jinou akcii, rád se o tom pobavím :))

nemůžu být případě těchto akcií objektivní...takže jo, souhlasím, super volba 😃

Nakoupit $NVDA-2.7% za správnou cenu, tak má člověk vyhráno

přesně :)

A jak by vypadal váš výběr?

Haha $KO-1.3%