S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

7 spółek, które powinieneś mieć w swoim portfelu (część 1)

Istnieje wiele sposobów inwestowania na giełdzie. Jeśli jednak szukasz inwestycji o niskim ryzyku i wysokim zwrocie, możesz znaleźć tu to, czego potrzebujesz.

Alibaba

Obecny spadek koniunktury rynkowej stwarza między innymi wiele okazji do zakupu spółek o bardzo wysokiej jakości po bardzo rozsądnej cenie, które, jeśli zostaną wcześnie zainwestowane, mogą w przyszłości przynieść przyzwoite zyski.

1. Alibaba Group $BABA-4.8%

Alibaba Group to międzynarodowa firma zajmująca się handlem elektronicznym z siedzibą w Chinach, założona przez Jacka Ma. Firma jest jednym z największych sprzedawców detalicznych na świecie, a ostatnio rozszerzyła działalność na inne branże, takie jak rozrywka, finanse itp....

 • Według rankingów internetowych Alexa, firma posiada jedną z najczęściej odwiedzanych witryn zakupów internetowych na świecie.
 • Posiada również wiele innych serwisów oferujących usługi, takie jak Alipay do przetwarzania płatności czy Youku do strumieniowej transmisji wideo.

https://twitter.com/AlibabaGroup/status/1496822661778788352

Jednak ostatnie kilka lat było dla firmy problematyczne ze względu na restrykcje prawne. Rząd chiński nałożył na firmę Alibaba wysokie grzywny i zaostrzył restrykcje, aby chronić rodzimą firmę.

 • Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że rząd łagodzi przepisy i zdaje sobie sprawę, że Alibaba jest niezwykle cenna dla gospodarki kraju.
 • Niedawno Pekin i amerykańskie organy regulacyjne omawiały logistykę dopuszczenia inspekcji na miejscu przez amerykańskie organy regulacyjne ds. papierów wartościowych w chińskich spółkach notowanych na giełdach amerykańskich.

Ceny akcji są niskie i nigdy nie było lepszego momentu na inwestowanie w tę firmę niż teraz.

2. Prologis $PLD-1.0%

Prologis jest globalną firmą specjalizującą się we własności i zarządzaniu centrami dystrybucyjnymi, magazynami i budynkami logistycznymi. Zapewnia przedsiębiorstwom możliwość przechowywania towarów i ich sprawną dystrybucję.

 • Firmy mogą mieć strukturę REIT (Real Estate Investment Trust), która koncentruje się na aktywach nieruchomościowych i wypłaca większość swoich zysków udziałowcom.
 • REIT-y są popularne wśród inwestorów, którzy chcą zwiększyć swoje fundusze bez ponoszenia zbyt dużego ryzyka.

https://www.youtube.com/watch?v=Xcb6OIE5Jtc

Prologis inwestuje w kilka nieruchomości, które mają zapewnić wzrost podaży powierzchni w budynkach związanych z logistyką, na które teraz będzie zapotrzebowanie ze strony handlu elektronicznego. Będzie to korzystne dla firmy i jej wyników finansowych.

 • Prologis ma się bardzo dobrze, co pokazały wyniki pierwszego kwartału opublikowane w zeszłym miesiącu.
 • Spółce udało się pobić szacunki analityków we wszystkich kluczowych wskaźnikach.
 • Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 834 mln USD, a zysk na akcję w tym okresie 1,09 USD.
 • Przychody w tym okresie wyniosły 1,22 mld USD.
 • Firma podniosła również prognozę całorocznych środków z działalności operacyjnej do poziomu 5,10-5,16 USD na akcję.

3. Costco Wholesale $COST-0.1%

Costco Wholesale to sieć sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Costco jest częścią amerykańskiej kultury od dziesięcioleci. Stała się również jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, którą pokochało ponad 111 milionów ludzi na całym świecie. Costco jest znane z niskich cen i wysokiej jakości towarów, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych sprzedawców detalicznych w Ameryce Północnej.

Costco
 • Inflacja w Stanach Zjednoczonych jest rekordowo wysoka, więc jeśli planujesz zbudować długoterminowy portfel inwestycyjny, Costco powinno się w nim znaleźć.
 • Nawet jeśli większość konsumentów odchodzi od drogich produktów, nadal będą oni odwiedzać lokalne Costco, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby.
 • Mówiąc wprost, Costco po prostu tam będzie, a dzięki swojemu modelowi biznesowemu powinno rosnąć w najbliższych latach.

4. Monday.com $MNDY-3.5%

Monday.com to platforma, która pomaga firmom zarządzać cyfrowymi pracownikami. Zapewnia ona opartą na chmurze platformę do zarządzania pracą, projektami i zadaniami dla pracowników cyfrowych w biurze lub zdalnie.

 • Udostępnia on szereg funkcji, takich jak planowanie, przypomnienia i śledzenie czasu pracy.
 • Oprogramowanie to może być wykorzystywane przez pracodawców i pracowników, którzy chcą w łatwy sposób zarządzać swoim życiem zawodowym lub osobistym.
 • Z powodu pandemii coraz więcej firm przechodzi na model telepracy lub model hybrydowy.

https://twitter.com/mondaydotcom/status/1524740833756471297

Funkcje systemu Monday pozwalają na bezproblemową integrację z wieloma różnymi typami aplikacji. Jest to ważne dla zespołów HR, działów marketingu i innych osób, które mogą potrzebować danych z serwisów LinkedIn lub Hubspot. Bardzo często firmy integrują dane pochodzące z różnych platform i obiegów pracy.

Rynek akcji jako całość nie radzi sobie ostatnio zbyt dobrze. W związku z tym akcje są dostępne ze znacznym dyskontem i mogą być odpowiednie do zakupu

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, będę wdzięczny za zapoznanie się z częścią 2, w której omówimy 3 kolejne spółki, które ze względu na niskie ceny są również dobrym wyborem do każdego portfela.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet