S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Główny programista Ethereum określił długo oczekiwany termin przejścia na proof-of-stake

Preston Van Loon, główny twórca $ETHUSD+0.2%, twierdzi, że długo oczekiwane przejście sieci na proof-of-stake nastąpi prawdopodobnie tego lata, a konkretnie w sierpniu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Data przejścia Ethereum na nowy system staje się coraz bardziej jasna.

Główny programista sieci Ethereum, Preston Van Loon , poinformował uczestników konferencji Permissionless, że zmiana, znana jako The Merge, nastąpi w sierpniu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Van Loon powiedział 5-tysięcznej publiczności, że celem zespołu jest dokonanie zmiany, zanim tak zwana "twarda bomba" sprawi, że stanie się ona zgodna z projektem.

"Z tego, co wiemy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sierpień ma sens. Jeśli nie musimy przenosić [bomby trudności], zróbmy to tak szybko, jak to możliwe".

Justin Drake, kolega z pracy, powtórzył to zdanie, mówiąc, że przyspieszenie fuzji jest kluczowym priorytetem i wyrażając swoje "silne pragnienie, aby nastąpiło to przed sierpniową bombą utrudniającą".

Dla niewtajemniczonych, termin "bomba trudności " odnosi się do programu zakodowanego w blockchainie Ethereum, który celowo spowalnia transakcje sieciowe. Celem było ułatwienie przejścia na PoS poprzez utrudnienie górnikom pozostania w łańcuchu proof-of-work (PoW) po The Merge.

Tim Beiko, twórca Ethereum, ogłosił 11 kwietnia, że The Merge ponownie zostało opóźnione . Pomimo udanego "testu", Beiko stwierdził, że The Merge nie zostanie wdrożony w czerwcu, jak planowano. Beiko twierdzi, że jeśli deweloperzy nie podejmą szybkich działań, będą musieli dostarczyć kolejną aktualizację, aby opóźnić wybuch bomby.

Powrót do harmonogramu następuje po ogłoszeniu w tym tygodniu, że sieć Ethereum doświadczy "ogromnego kamienia milowego w testach" 8 czerwca, kiedy to nastąpi połączenie sieci testowej Ropsten. Podczas łączenia sieci testowych Ropsten dojdzie do połączenia sieci testowej PoW i nowej sieci testowej warstwy konsensusu PoS. Będzie on symulował to, co stałoby się po rzeczywistym połączeniu Ethereum i Beacon Chain, w wyniku którego sieć zostałaby przekształcona w sieć PoS.

Inwestorzy oczekują nowych możliwości Ethereum 2, co jeszcze bardziej podsyca ich podekscytowanie. Na przykład, technika dystrybucji nowych monet została zmieniona z PoW na PoS. Oczekuje się, że dzięki tej zmianie zużycie energii przez Ethereum 2 zostanie zmniejszone o około 99%. Ponadto mechanizm PoS będzie produkował mniejszą liczbę monet ETH w danym czasie niż Ethereum Core.

Jeśli The Merge powiedzie się w sierpniu, ostatnim kamieniem milowym na mapie drogowej Ethereum, znanego wcześniej jako Eth2, będzie wdrożenie łamanych łańcuchów na początku 2023 r. W międzyczasie sieci warstwy 2, takie jak Polygon i Optimism, będą nadal używane i będą obsługiwać duże wolumeny transakcji oraz problemy ze skalowalnością sieci.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet