Generální ředitel JPMorgan Chase: "Osobně si myslím, že bitcoin je bezcenný." 😲

Jamie Dimon, předseda představenstva a generální ředitel banky JPMorgan Chase, není fanouškem bitcoinu, největší kryptoměny podle tržní hodnoty. "Osobně si myslím, že bitcoin je bezcenný," řekl Dimon během pondělní akce Institutu mezinárodních financí.

 

 

"Nechci však být mluvčím bitcoinu- je mi to jedno. Pro mě je to úplně jedno," dodal. "Naši klienti jsou dospělí. Nesouhlasí s tím. To je to, co dělá trhy. Takže pokud chtějí mít přístup k tomu, aby si koupili bitcoin, nemůžeme jim to opatrovat, ale můžeme jim poskytnout legitimní, co nejčistší přístup."

 

Tomuto prohlášení se držel: V únoru 2019 společnost JPMorgan uvedla, že zavede digitální měnu s názvem JPM Coin, a v říjnu 2020 firma vytvořila novou jednotku pro blockchainové projekty. V srpnu začala poskytovat svým klientům v oblasti správy majetku přístup ke kryptofondu.

 

Dimon se však ze své strany pevně držel svého anti-krypto pohledu. Nedávno řekl generálnímu řediteli Axios Jimu VandeHeiovi, že bitcoin nemá "žádnou vnitřní hodnotu". A ačkoli si myslí, že bitcoin bude existovat dlouhodobě, "vždycky jsem věřil, že bude někde postaven mimo zákon, jako ho postavila mimo zákon Čína, takže si myslím, že je to tak trochu bláznivé zlato".

 

Dimon také VandeHeiovi řekl, že si myslí, že "regulátoři to budou regulovat jak moc jen budou schopni". Jamie Dimon označuje bitcoin za bezcenný, ale přirovnává ho k cigaretám a přiznává, že ho klienti chtějí...

 

Souhlasí tu někdo s tím co řekl? 😅

Vote to see the results! 8 answers already!

Autor @emil333 má karmu 538 a je členem této skupiny od 16/08/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

jediné v čem s ním souhlasím je to, že je bitcoin návykový jako cigarety

Jak se na tuhle pozici proboha dostal 😂

Nope, $BTC/USD je TOP 🚀

Ani náhodou s ním nesouhlasím a snad jen budoucnost mu ukáže, jak moc se plete