S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

3 akcje nie do zatrzymania o silnym wzroście po doskonałej cenie

Środowisko wyższych stóp procentowych zasadniczo nie sprzyja akcjom wzrostowym, które w tym roku znalazły się pod presją sprzedaży. Mimo to powinniśmy skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. Kupowanie doskonałych firm po rozsądnych cenach. Te trzy akcje wzrostowe są obecnie znacznie tańsze niż kilka miesięcy temu, a dalszy spadek cen uczyniłby z nich jeszcze bardziej atrakcyjną okazję.

3 akcje wzrostowe nie do zatrzymania

Apple ma za sobą dekadę sprawdzonych innowacji

Działalność firmy Apple ( $AAPL+0.8% ) koncentruje się na wyjątkowej zdolności dostarczania innowacyjnych produktów technologicznych, które generują miliardowe przychody ze sprzedaży - od komputerów Mac, przez iPody, iPhone'y, iPady, Apple Watch, słuchawki AirPods i wiele innych. Co ważne dla inwestorów, firma wielokrotnie udowodniła, że potrafi wprowadzać innowacje. W związku z tym prawdopodobnie uda się utrzymać stabilną sprzedaż i rentowność w długim okresie.

Roczny wykres cen akcji firmy Apple, Źródło.

W latach 2019-2021 przychody firmy Apple wzrosną z 260 mld USD do 366 mld USD, a zysk na akcję wzrośnie z 2,97 USD do 5,61 USD na akcję. Spółka Apple jest notowana przy wskaźniku ceny do zysków (P/E) wynoszącym 22 i wskaźniku ceny do wolnych przepływów pieniężnych (P/FCF) wynoszącym 21.

Airbnb oferuje turystom więcej możliwości

Airbnb $ABNB+1.9% prowadzi model biznesowy z niewielką ilością aktywów, co wspomaga jego zdolność do generowania wolnych przepływów pieniężnych (FCF). Zamiast budować, posiadać i obsługiwać oferty na swojej platformie, Airbnb zachęca innych do oferowania wynajmu . Airbnb pobiera procent od wartości rezerwacji każdej transakcji na swojej stronie.

Roczny wykres cen akcji Airbnb, Źródło .

Ponadto, pozwalając gospodarzom oferować swoje nieruchomości na swojej platformie, Airbnb zyskuje unikalny zestaw obiektów, które nie są dostępne w tradycyjnych hotelach. Oznacza to, że na Airbnb podróżni mogą zarezerwować pokój w mieszkaniu lub cały dom, w zależności od potrzeb związanych z konkretnym pobytem. Przychody Airbnb wzrosły o 77% w 2021 roku, co świadczy o tym, że serwis zyskuje coraz większą popularność wśród podróżnych.

Airbnb jest notowane w pobliżu najniższego wskaźnika P/FCF na poziomie 25.

Roblox jest pionierem w dziedzinie metawersji

Roblox $RBLX-1.1% to platforma, na której gracze mogą wirtualnie wchodzić w interakcje ze sobą i środowiskiem - innymi słowy, w metawersje. W kwietniu br. liczba miesięcznych aktywnych użytkowników wynosiła 53,1 mln, co stanowi wzrost o 23% w stosunku do roku poprzedniego. Przystąpienie do programu i korzystanie z niego jest w dużej mierze bezpłatne. Roblox zarabia pieniądze, sprzedając Robuxy, walutę w grze potrzebną do kupowania przedmiotów premium.

Roczny wykres kursu akcji Roblox, Źródło: Google Finance

Roblox zdecydował się zlecić te prace na zewnątrz, co jest modelem biznesowym, dzięki któremu w ciągu ostatnich dwóch lat udało mu się zapewnić solidne przepływy pieniężne. Roblox rozkwitł w pierwszych dniach pandemii, kiedy miliony dzieci - najpopularniejsza grupa - spędzały więcej czasu w domu. Ponowne otwarcie gospodarki stwarza dla firmy Roblox niekorzystne warunki, które spowodowały gwałtowny spadek wartości jej akcji, a także wyprzedaż akcji wzrostowych. Akcje są sprzedawane po wielokrotności wskaźnika P/FCF 31, czyli prawie po najniższej cenie w historii. Należy jednak dodać, że spółka jest obecna na giełdzie od niedawna.

Solidny wzrost po doskonałej cenie

Każda z trzech powyższych akcji odnotowała znakomity wzrost, co sugeruje kontynuację ekspansji w nadchodzących latach. Ponadto, dzięki wyprzedaży akcji wzrostowych, spółki te są obecnie notowane ze znacznym dyskontem w stosunku do cen, po jakich były jeszcze kilka miesięcy temu.

W przypadku dalszego pogorszenia koniunktury, akcje te mogą stanowić interesującą okazję do kupna. Na zakończenie należy pamiętać, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzać własną analizę. Wyboru akcji dokonałem na podstawie wskazówek analityka Parkeva Tatevosiana.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet