@jaczekvodizcka

W chwili obecnej gigantyczne wyprzedaże jeszcze nie nadeszły. W związku z tym banki i ich analitycy publikują prognozy i analizy dotyczące wszelkiego rodzaju akcji. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, nie jest tu wyjątkiem. Przewiduje on, że 3 akcje przedstawione w tym wpisie wzrosną o ponad 40% w ciągu jednego roku.

Bank wybrał 3 akcje, które można zaklasyfikować do sektora technologicznego.

1. Global-e Online $GLBE

Pierwszą spółką, której przyjrzymy się, jest Global-e Online, międzynarodowa firma zajmująca się technologią handlu elektronicznego. Global-e prowadzi platformę internetową, która ułatwia prowadzenie handlu internetowego bezpośrednio z konsumentami na rynkach całego świata. Platforma pozwala sprzedawcom na wyrównanie różnic podatkowych i celnych między sprzedającymi i kupującymi, a także umożliwia sprzedawcom usprawnienie procesu dokonywania zakupów online przez ich międzynarodowych klientów na ponad 200 rynkach, z uwzględnieniem różnic językowych, walutowych, związanych z wysyłką i przepisami. Firma współpracuje z klientami korporacyjnymi na rynkach w USA, Europie i Azji.

Źródło.

Firma Global-e dobrze wykorzystała ubiegłoroczną hossę na rynku. W maju 2021 r. firma pozyskała 431 mln USD w ramach pierwszej oferty publicznej. Pierwszy dzień notowań akcje zakończyły na poziomie 25,5 USD i od tego czasu notowały wahania: we wrześniu osiągnęły najwyższy poziom 81 USD, a w tym roku spadły o 68%.

Jeśli chodzi o wyniki finansowe, pierwszy kwartał roku obrotowego 2012 był dla Global-e trudny. Zysk na akcję rozwodnioną w wysokości 35 centów był ponad czterokrotnie wyższy od straty z roku poprzedniego, która wyniosła 8 centów. Przychody z działalności podstawowej były wyższe i wyniosły 76,3 mln USD, co oznacza wzrost o 65% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wartość towarów brutto (GMV), która wskazuje, ile Global-e pobiera od sprzedawców i kupujących za każdą transakcję, wzrosła w I kwartale o imponujące 71% w ujęciu rocznym i wyniosła 455 milionów dolarów.

Tak więc podczas gdy zyski spadają, transakcje rosną. Analityk Goldman, Will Nance, zauważa to w swojej ocenie akcji, pisząc: "Firma uważa, że jej niskie dwucyfrowe marże EBITDA, dodatnie wolne przepływy pieniężne i skuteczny model pozyskiwania klientów będą prawdopodobnie wspierać dalszy wzrost i inwestycje w biznesie, nawet w obliczu spowolnienia szerszych trendów w wydatkach w 2022 r.".

"Ponadto firma zauważyła, że jej ciągła ekspansja geograficzna i dywersyfikacja, wyłączne partnerstwo strategiczne z Shopify oraz ciągły popyt ze strony sprzedawców powinny nadal napędzać silny wzrost w nadchodzących latach" - dodał Nance.

W związku z tym Nance uważa, że potencjał Global-e uzasadnia rekomendację Kupuj, a cena docelowa na poziomie 28 USD sugeruje wzrost o 43% w skali roku.

2) Innoviz Technologies $INVZ

Innoviz produkuje systemy LiDAR, które są zaawansowanymi czujnikami wykorzystywanymi w GPS, kartografii lotniczej, topografii i geodezji, ale znajdują również zastosowanie w pojazdach autonomicznych. Systemy LiDAR wykorzystują zaawansowaną technologię laserową (akronim oznacza "light detection and ranging") do działania jako oczy pojazdów samojezdnych, a wraz z najnowocześniejszymi systemami obliczeniowymi sztucznej inteligencji stanowią część podstawowej technologii, która sprawi, że pojazdy autonomiczne staną się rzeczywistością.

Źródło.

W maju tego roku firma Innoviz ogłosiła ważną informację - zawarła umowę z jedną z największych na świecie grup motoryzacyjnych na produkcję systemów LiDAR. Transakcja ta zwiększyła portfel zamówień Innoviz o około 4 mld USD, osiągając w przyszłości łączną wartość ponad 6,5 mld USD. Nazwa partnera z branży motoryzacyjnej nie została ujawniona, jednak Innoviz współpracuje obecnie z BMW nad masową produkcją LiDAR dla pojazdów autonomicznych poziomu 3-5, co czyni ją pierwszą firmą produkującą LiDAR, która nawiązała współpracę z dużym producentem samochodów w tej dziedzinie.

Innoviz jest nadal na wczesnym etapie komercjalizacji swoich produktów. System InnovizOne wykazuje wzrost sprzedaży, a firma spodziewa się, że jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż systemu InnovizTwo. Przychody, choć niskie, rosną; zysk netto za pierwszy kwartał bieżącego roku w wysokości 1,8 mln USD był ponad dwukrotnie wyższy niż 0,7 mln USD w roku poprzednim.

Analityk Mark Delaney, który zajmuje się tą spółką dla Goldman, widzi w niej znaczny potencjał wzrostu:

"Od czasu, gdy Innoviz wygrał program produkcji seryjnej u wiodącego globalnego producenta OEM jako dostawca nr 1, firma odnotowuje dużą dynamikę w zamówieniach... Nadal uważamy, że ostatnie zwycięstwo firmy potwierdza jej silną pozycję na rynku, ponieważ obecnie ma ona trzy seryjne zamówienia, co przyczynia się do powiększenia portfela zamówień o wartości 6,6 mld USD (znacznie więcej niż inni dostawcy lidarów w tej branży, choć zauważamy, że w obliczeniach portfela zamówień należy uwzględnić pewien stopień szacunku)" - napisał Delaney.

Zgodnie z tą prognozą, Delaney ocenia akcje Innoviz jako kupuj, a jego cena docelowa w wysokości 7 USD implikuje jednoroczny potencjał wzrostu o około 69%.

3. Adobe, Inc. $ADBE

Na koniec przyjrzyjmy się jednej z najbardziej znanych firm produkujących oprogramowanie - Adobe. Firma ta osiągnęła dwa główne cele każdego przedsiębiorstwa: solidną linię produktów o silnej pozycji na rynku oraz dobrą markę, która ją wspiera. Firma Adobe jest znana jako twórca formatu PDF i produktów takich jak Photoshop, Illustrator i InDesign, które są obecnie dostępne w formie oferty SaaS w ramach własnej usługi Creative Cloud.

Źródło.

Ponadto firma Adobe osiąga wysokie przychody i zyski. W drugim kwartale roku finansowego 2022, który zakończył się 3 czerwca, firma odnotowała rekordowe przychody w wysokości 4,39 mld USD, co oznacza wzrost o 14% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zysk na akcję bez uwzględnienia kosztów ogólnych (Non-GAAP EPS) w wysokości 3,35 USD był nieco wyższy od prognozowanych 3,31 USD, a przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 2,04 mld USD. Były to solidne wyniki dla firmy, która ma za sobą historię dobrych raportów kwartalnych.

W zaktualizowanej prognozie zarząd obniżył jednak szacunki dotyczące przychodów i zysku na akcję na 2022 r. Wcześniej firma Adobe podawała prognozę całoroczną na poziomie 13,7 EPS i 17,9 mld USD przychodów, jednak została ona obniżona do 13,5 EPS i 17,65 mld USD przychodów. Obniżka ta, przynajmniej chwilowo, wystraszyła inwestorów.

Analityk Goldman Sachs, Kash Rangan, nie tylko napisał optymistyczną prognozę, ale także poparł ją oceną "kupuj" i ceną docelową na poziomie 540 USD, co świadczy o jego przekonaniu, że w przyszłym roku wzrost wyniesie 48%.

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna, zainspirowana przez Yahoo Finance. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇