S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Elon Musk wziął na celownik światowych ekonomistów. "Mylisz się". Dlaczego najbogatszy człowiek świata szaleje?

Poglądy Elona Muska nie zawsze mogą być dobrze odbierane. Kiedy jednak odfiltruje się największe bzdury, trzeba przyznać, że dość często najbogatszy człowiek świata ma rację. Nawet jeśli czasem formułuje swoje myśli w dość dziwny sposób. Wagę jego opinii nadaje również to wszystko, co udało mu się zbudować. Należy to wziąć pod uwagę w jego obecnym sporze z kilkoma czołowymi ekonomistami, którzy zdecydowanie się z nim nie zgadzają.

Poglądy Elona Muska znów wzbudziły poruszenie w światowych mediach

Elon Musk powiedział, że COVID-19 "powiedział ludziom, że tak naprawdę nie trzeba ciężko pracować".

Tylko niektórzy czołowi ekonomiści tak nie uważają:

"Praca w domu nie sprawiła, że pracownicy stali się mniej produktywni" - powiedzieli Insiderowi trzej ekonomiści. "Jedynym ograniczeniem wydajności była sytuacja, gdy pracownicy mieli w domu dzieci, którymi musieli się opiekować".

Elon Musk nie jest jednak fanem telepracy. CEO Tesli $TSLA-2.0% postawił 31 maja ultimatum pracownikom: albo wrócą do biura na pełny etat, albo znajdą pracę gdzie indziej.

Wysiłki Tesli, aby przywrócić ludzi do biura, wydają się być teraz w pełnym rozkwicie. Grace Kay z Insidera podała, że Tesla zaczęła śledzić pracowników za pomocą ich kart identyfikacyjnych i wysyłać automatyczne e-maile do pracowników, których brakuje w biurze.

The Information podało, że powrót do biur Tesli został utrudniony przez brak fizycznej przestrzeni, a niektórzy pracownicy mają problemy ze znalezieniem biurka. Dlaczego więc Musk jest tak zdeterminowany, aby wszyscy wrócili do biura?

Miliarder dał jasno do zrozumienia, że jego zdaniem telepraca pozwala ludziom unikać ciężkiej pracy. Zapytany na Twitterze, jak zareagowałby na ludzi, którzy mogą myśleć, że praca w biurze jest przestarzała, miliarder Tesli odpowiedział: "Powinni udawać, że pracują gdzie indziej".

https://twitter.com/elonmusk/status/1529983508206190592

Musk zatweetował też w maju: "Wszystkie rzeczy typu Covid stay-at-home przekonały ludzi, że tak naprawdę nie trzeba ciężko pracować."

I może to poważnie dotknąć nas wszystkich.

Tylko z drugiej strony mamy trzech ekonomistów, którzy zgodnie stwierdzili, że telepraca nie zaszkodziła produktywności pracowników podczas pandemii. "Większość dowodów pokazuje, że produktywność wzrosła, gdy ludzie zostali w domu" - powiedziała Insiderowi Natacha Postel-Vinay, historyk gospodarki i finansów z London School of Economics.

"Ludzie spędzali mniej czasu na dojazdach, więc mogli wykorzystać część tego czasu na pracę, a także mogli spędzać więcej czasu z rodziną i spać, co oznaczało, że byli szczęśliwsi, a w rezultacie bardziej produktywni" - dodała.

Albrecht Ritschl, profesor historii gospodarczej, również powiedział, że eliminacja dojazdów do pracy jest premią dla produktywności pracowników, dodając, że praca w domu prowadzi do mniejszej liczby godzin spędzonych na "bezsensownych spotkaniach".

Czy Musk ma rację, czy ekonomiści mają rację? Czy ludzie naprawdę unikają ciężkiej pracy trzymając nas z tyłu jako rasę ludzką? A może uważasz dojazdy do pracy za zupełnie przestarzały relikt historyczny? Podziel się w komentarzach!

A jeśli spodobają Ci się moje artykuły, nie krępuj się rzucić mi follow. Nie pozwól, by coś Ci umknęło!

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza na podstawie danych z internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet