Této společnosti očividně Warren Buffett věří. Ve druhém čtvrtletí zde ztrojnásobil svůj podíl.

Začátkem týdne k nám dorazila zpráva, že Berkshire Hathaway Warrena Buffetta rozšířila své podíly v mnoha společnostech. Nejvíc pozornosti si však připisuje společnost Ally Financial  $ALLY+0.1%, kde ve druhém čtvrtletí Buffett více než ztrojnásobil svůj podíl. Dnes bych se rád zaměřil na tuto společnost a podíval se na to, co na ní Věštec z Omahy“ vidí. Konkrétní vyjádření Buffetta neznáme, ale můžeme si vyhodnotit klady i zápory, abychom lépe pochopili tuto investici.

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta ve druhém čtvrtletí více než ztrojnásobila svou sázku na Ally Financial, čímž konglomerát získal téměř 10% podíl v této společnosti.

Berkshire zvýšila své podíly v Ally na přibližně 30 milionů akcií a na konci června měla hodnotu více než 1 miliardu dolarů, podle regulačního podání. Konglomerát má nyní ve společnosti 9,6% podíl, což z něj činí druhého největšího akcionáře po gigantu BlackRock.

Čím se společnost zabývá?

Ally Financial je bankovní holdingová společnost organizovaná v Delaware a se sídlem v Detroitu v Michiganu. Společnost poskytuje finanční služby včetně financování automobilů, online bankovnictví prostřednictvím přímé banky, firemních úvěrů, pojištění vozidel, hypotečních úvěrů a elektronické obchodní platformy pro obchodování s finančními aktivy.

 • Ally je největší digitální bankou v USA s více než 184 miliardami dolarů spravovaných aktiv ke konci prvního čtvrtletí letošního roku, což z ní činí 23. největší banku v USA podle aktiv.

Konkrétní názor Buffetta na společnost sice neznáme, ale můžeme se pokusit přijít na to, proč se mu společnost tolik líbí.

 • Společnost Ally Financial je v extrémně silné konkurenční a strategické pozici v americkém bankovním sektoru. Společnost těží z nižšího nákladového profilu díky tomu, že je bez poboček, což výrazně snižuje režijní zátěž starších spotřebitelských bankovních franšíz.
 • Finanční profil společnosti Ally se v posledním desetiletí dramaticky posílil díky své schopnosti používat nízkonákladové retailové vklady k financování svého podnikání, spíše než drahé zajištěné a nezajištěné zdroje dluhu, na které se společnost spoléhala předtím, než se stala bankou. Od roku 2014 banka zdvojnásobila nízkonákladové retailové vklady, zatímco vyřadila 24 miliard dolarů staršího a zajištěného dluhu.
 • Ally posiluje svou rozvahu od konce roku 2020, kdy ceny ojetých vozů začaly růst díky snížené nabídce nových vozidel a vyšší poptávce. Nutno podotknout, že tento trend přetrvává i s ústupem pandemie.
 • Společnost Ally zakončila čtvrtletí s kapitálovým poměrem CET1 (CET1 - je klíčovým měřítkem finanční síly banky z pohledu regulačního orgánu) ve výši 10 %, což poskytuje dostatek prostoru pro dokončení programu zpětného odkupu akcií ve výši 2,0 miliardy dolarů ve fiskálním roce 2022 a čtvrtletní dividendy ve výši 0,30 dolarů.
 • Společnost od roku 2016 pravidelně odkupuje a snižuje počet kmenových akcií v oběhu.
 • Společnost Ally začala na své cestě k nižším nákladům na financování, když se stala bankou během globální finanční krize. Jen za poslední 4 roky vzrostly nízkonákladové vklady na 88 % z 64 %. 

Jaké bylo čtvrtletí společnosti?

Předmluva generálního ředitele:

Naše přední automobilové a pojišťovací společnosti mají hluboké vztahy s tisíci zákazníky prodejců. V průběhu historie společnosti Ally jsme prokázali, že jsme spolehlivým a přizpůsobivým partnerem, který řídí růst a tvorbu hodnot, a to opět prostřednictvím různých ekonomických cyklů. V celé Ally Bank i nadále vidíme solidní dynamiku a zapojení zákazníků v celé řadě vzájemně se doplňujících podniků. Takže i když se setkáme s různými provozními a ekonomickými prostředími, zůstáváme věrni naší dlouhodobé strategii sloužit zákazníkům a zůstat pohotoví jako operátoři.

Zpět k výsledkům

Výsledky byly ve čtvrtletí poškozeny především nárůstem nákladů, poklesem ostatních výnosů a vyššími opravnými položkami. Vyrovnáním však bylo zlepšení čistých příjmů z financování. Zůstatky úvěrů zaznamenaly ve sledovaném čtvrtletí nárůst.

 • Společnost vykázala upravený zisk na akcii ve výši 1,76 USD, což překonalo odhady analytiků.
 • Po zvážení jednorázových položek činil čistý zisk (na základě GAAP) 454 milionů USD nebo 1,40 USD na akcii, což je pokles z 900 milionů USD nebo 2,41 USD na akcii v předchozím čtvrtletí.

Tržby nepatrně klesají a náklady rostou

Celkové čisté tržby podle GAAP činily 2,08 miliardy dolarů, což je meziroční nepatrný pokles. Horní linie minula odhad konsensu ve výši 2,21 miliardy dolarů.

Čisté výnosy z financování vzrostly o 14% oproti předchozímu čtvrtletí na 1,76 miliardy dolarů. Růst byl tažen nárůstem úroků a poplatků z finančních pohledávek a úvěrů, celkových úroků a dividend z investičních cenných papírů, úročené hotovosti, ostatních ziskových aktiv a operativního leasingu.

 • Upravená čistá úroková marže činila 4,06 %, což představuje meziroční nárůst o 49 bazických bodů.
 • Celkové ostatní tržby činily 312 milionů dolarů, což je o 42% méně než v předchozím čtvrtletí.

Ally Financials 

 • Důležité a zajímavé body 👇
 • Jak vidíte - Ukazatele jako P/E, P/S a P/B jsou na poměrně nízkých hodnotách.
 • Společnost vyplácí také dividendu ve výši 3,25%.
 • Pravidelně zpětně odkupují akcie.
 • Společnost úspěšně snižuje svůj dlouhodobý dluh.
 • Akcie $ALLY+0.1% jsou stále podhodnocené.

Analytici jsou u akcií $ALLY+0.1% poměrně býčí, kde se valná většina shoduje na hodnocení buy a dávají cenové cíle od 40-50$ (v průměru). Dle grafu výše můžeme vidět, že analytici vidí v nejhorším scénáři pokles na 34$, což je až úsměvné při dnešní ceně 35$ za akcii. Median je pak na 42$ a v tom nejlepším scénáři vidí akcie až na 72$.

 • Jak hodnotíte $ALLY+0.1% vy?
 • Investujete do akcií $ALLY+0.1%?
 • Přijde vám aktuální cena akcie optimální?

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Fantastický profit 1000 % během pouhých 16 hodin?

Staň se součástí největší trading komunity na Buliosu a získej přístup k unikátním strategiím obchodování opcí a dalších nástrojů!

Autor @pb2205 má karmu 1429 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Už mám dávno nakoupeno. V tomto případě mě WB kopíruje. :-)

On je tím dost známý 😄😄 Kopírovač jeden 😀

hahah :D

Tohle pro mě bylo celkem překvapení, ale zase to chápu. Pozici otevíral někdy v prvním čtvrtletí, takže tímto si alespoň dostatečně snížil cenu.

Přesně tak. A pokud jim dlouhodobě věří, tak proč nevyužít slevy🤷‍♂️

Tak jsem zase něco prosral... koukal jsem na ní a byl skoro rozhodnutej už tak rok zpátky... :D

I když teda vlastně když koukám na graf, tak bych byl teď tak nula od nuly... :D

Rok zpátky byla drahá😄 Ne o moc, ale byla😀

Jo, no je to dokonce víc jak rok a jak říkám, koukal jsem na ní na úrovni jako je zrovna teď no. Tak mě to zase docela láká když i Buffy bere :D

Hmm, že bych rozšířil portfolio o další kousek? Banky a pojišťovny já rád 😎

S chutí do toho. Jen ji pořádné zanalyzujte 😎

Bohužel neznám. Podíl je to pořád poměrně malý vůči těm ostatním, ale za zmínku tahle společnost určitě stojí.

To rozhodně, ale pro společnost je to velký přírůstek, když se BRK stala druhým největším akcionářem.